Ana Sayfa Haberler Roketsan, DSEI 2023’te İş Birliği Ağını Genişletmeyi Hedefliyor

Roketsan, DSEI 2023’te İş Birliği Ağını Genişletmeyi Hedefliyor

Roket, füze ve mühimmat alanlarında Türkiye’nin dünya çapındaki en büyük oyuncusu Roketsan, Avrupa’nın en önemli savunma sanayisi fuarlarından DSEI 2023’e katılıyor. 12-15 Eylül tarihleri arasında kapılarını açan fuarda birçok son teknoloji ürününü sergileyen Roketsan, dünyanın en önemli pazarlarından biri olan Avrupa ve Birleşik Krallık’ta iş birliklerine yenilerini eklemeyi hedefliyor.

Roketsan, “Entegre Bir Güce Ulaşmak” temasıyla dünya devlerini buluşturan DSEI 2023’te, TRLG-230 füzesini, SİHA’larla birlikte adını dünyaya duyuran mini akıllı mühimmat MAM-C, MAM-T ve yeni geliştirilen MAM-L IIR’ı, CİRİT Lazer Güdümlü Füze’yi, HİSAR hava savunma füzelerini, SUNGUR hava savunma füze sistemini, uzun ve orta menzilli tanksavar füze ve silah sistemleri UMTAS ve OMTAS’ı, KARAOK kısa menzilli tanksavar silahını, ATMACA gemisavar füzesini ve TEBER güdüm kitini sergiliyor.

“Ortaklığımızı Geliştirmek İstiyoruz” Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci, fuarla ilgili yaptığı açıklamada, “Son dönemde Türkiye ve Birleşik Krallık’ın savunma ve havacılık sanayisindeki iş birliğini arttırmaya yönelik önemli adımlar atılıyor. Türkiye’nin roket, füze ve mühimmat geliştirme ve üretim merkezi olarak biz de NATO müttefikimiz Birleşik Krallık ile savunmadaki ortaklığımızı geliştirmek istiyoruz. DSEI 2023’te yapacağımız görüşmelerle bu hedefimizi somut hale getireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.