Ana Sayfa Haberler Roketsan Genel Müdürü Selçuk Yaşar’dan Top 100 Açıklaması: “Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz.”

Roketsan Genel Müdürü Selçuk Yaşar’dan Top 100 Açıklaması: “Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz.”

Amerikan Defense News dergisinin, 22 Temmuz’da yayınladığı, dünyanın en büyük 100 savunma ve havacılık sanayisi şirketinin derlendiği Top 100 listesinde, Roketsan, savunma sanayi cirosunu %39 oranında artırarak geçen yıl 96 olan sıralamasını 89’a yükseltti.

Firma tarafından, 26 Temmuz’da gönderilen basın bülteninde açıklamada bulunan Roketsan Genel Müdürü Selçuk Yaşar şunları söyledi: “Roketsan olarak bu yıl dünyanın ilk 100 savunma sanayii firması sıralamasında bulunan 5 Türk firmasından biri olmanın gurur ve mutluluğunu duyuyoruz. 2.700’ü aşan kalifiye personelimiz, yenilikçi yaklaşımımız, Ar-Ge ve uzaya bağımsız erişim için yürüttüğümüz çalışmalar ile millîleşme ve uluslararası sektördeki konumumuzu güçlendirme yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Gelecek yıllarda da, geliştirmekte olduğumuz yüksek teknolojili millî ürünlerimiz sayesinde savunma sanayisine daha büyük katkıda bulunarak, ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz.”

Roketsan, Defense News Top 100’e, 2017 yılında 98’inci sıradan girmişti.

 2,493 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.