Ana Sayfa Manşet Roketsan, Geniş Ürün Ailesini SAHA EXPO 2022’de Sergiledi

Roketsan, Geniş Ürün Ailesini SAHA EXPO 2022’de Sergiledi

Roketsan, 25-28 Ekim tarihleri arasından düzenlenen SAHA EXPO 2022’de, onlarca ürününükatılımcılar ile buluşturdu. Roketsan’ın sergilediği ürünleri arasında; TRLG-122 ve TRLG-230 füzeleri, CİRİT Lazer Güdümlü Füze, Lazer Güdümlü Uzun Menzilli Tanksavar Füze Sistemi (L-UMTAS), OrtaMenzilli Tanksavar Silah Sistemi (OMTAS), Stand-Off Mühimmatı (SOM), TEBER-82 Güdüm Kiti, MiniAkıllı Mühimmatlar MAM-L, MAM-C ve MAM-T, HİSAR-O Hava Savunma Füzesi, SUNGUR Hava Savunma Füze Sistemi, Kısa Menzilli Tanksavar Silahı KARAOK, ATMACA Gemisavar Füzesi ve Navigasyon Sistemleri yer aldı.

Fuar katılımları hakkında açıklamalarda bulunan Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci, “Türkiye’nin gelişen ve büyüyen savunma, havacılık ve uzay sanayisi tüm dünyada büyük ilgi görüyor. Türkiye, savunma sanayisinde ithal eden bir konumdayken artık tam bağımsızlığa doğru ilerleyen ve dünyaya ürünlerini ihraç eden bir ülke konumuna geldi. Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı SAHA EXPO’da Türk savunma sanayimizin hem yurt içinde hem de yurt dışında tanıtımlarına büyük katkılar sunuyor, adeta bir vitrinimiz oluyor.” dedi. Roketsan, SAHA EXPO kapsamında düzenlenen diğer etkinliklerde de rol aldı. İkinci, “Savunma Sanayiinde Bölgesel İşbirliği İmkanları” ve “Oyun Değiştiren Teknolojilerden Oyun Kurucu Teknolojilere” panellerine, panelist olarak katıldı ve görüşlerini aktardı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.