Ana Sayfa Haberler Roketsan, İleri Teknoloji Savunma Sistemlerini DIMDEX’te Sergiliyor

Roketsan, İleri Teknoloji Savunma Sistemlerini DIMDEX’te Sergiliyor

Roketsan, bu yıl 8’inci kez ziyaretçilerine kapılarını açan, Doha Uluslararası Deniz Savunma Fuarı ve Konferansı’nda (DIMDEX 2024) ileri teknoloji savunma sistemlerini sergiliyor. Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci, DIMDEX’in Katar ve bölge ülkeleri ile olan iş birliğini attırmasını beklediklerini söyledi.

“Global Pazarda Ülkemizi Temsil Etmek Gurur Verici”

Roketsan, Katar’ın başkenti Doha’da 4-6 Mart tarihleri arasında düzenlenen fuarda, deniz, kara ve hava sistemlerinden oluşan ürünlerini katılımcıların ilgisine sundu. Genel Müdür İkinci, fuara ilişkin yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Türkiye ve Katar arasındaki yüksek düzeyli stratejik ilişkilerin savunma ve havacılık sanayisi ihracatımıza çok önemli katkıları oluyor. Roketsan olarak ülkemizin bu ilişkilerinden güç alırken, gerçekleştirdiğimiz ihracatlarla ikili ilişkilere katkı sunmaktan da memnuniyet duyuyoruz. DIMDEX’in Katar ve tüm bölge ülkeleri ile olan iş birliğimizi arttıracağımız bir fuar olacağını öngörüyoruz. Sahada başarısını defalarca kanıtlamış performansıyla muadillerine fark atan ürünlerimiz ile global pazarda rekabet ederek ülkemizi temsil etmek bize gurur veriyor.”

Roketsan’ın DIMDEX’te sergilediği ürünler arasında, mini akıllı mühimmat ailesinden; MAM-C, MAM-L ve MAM-T, lazer güdümlü füzeleri; CİRİT ve L-UMTAS, kısa menzilli tanksavar silahı KARAOK, orta menzilli tanksavar silah sistemi OMTAS, seyir füzesi ÇAKIR, hava savunma füze sistemi SUNGUR, yakın hava savunma sistemi LEVENT, Milli Dikey Atım Lançer Sistemi (MİDLAS) ve taktik füze fırlatma sistemi KMC yer alıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.