Ana Sayfa Haberler Roketsan, KARAOK ile Tanksavar Silahını, Tek Erin Kullanımına Sunuyor

Roketsan, KARAOK ile Tanksavar Silahını, Tek Erin Kullanımına Sunuyor

Roketsan, UMTAS ve OMTAS gibi etkin çözümlerin yer aldığı tanksavar füze ürün ailesini, tek kişi tarafından taşınabilen KARAOK ile genişletiyor. Tek Er Tarafından Kullanılan Kısa Menzilli At-Unut Tipi Tanksavar Silahı (KARAOK) Projesi kapsamında geliştirilen KARAOK Füzesi ile Roketsan, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyacını özgün bir çözümle karşılıyor.

KARAOK taşınabilir tanksavar füze sistemi; hava hücum, hava indirme ve amfibi harekâtta, komando ve piyade taburlarının zırhlı ve mekanize birliklerini kısa menzilde durdurma, geciktirme, kanalize etme ve imha etme görevlerini, etkili bir şekilde gerçekleştirmesini sağlayacak. Üzerinde yer alacak termal görüntüleyiciler sayesinde KARAOK, gece ve gündüz görev yapmaya olanak sağlayacak, hafif ve portatif bir sistem olacak.

Roketsan, KARAOK’un, UMTAS ve OMTAS’ın kazanımları üzerine inşa edildiğini belirtiyor: “Roketsan, UMTAS ve OMTAS ile sınıfında öncü bir ürün ailesini ortaya koydu. KARAOK ise benzer bir görevi, tek er tarafından taşınabilecek ve kullanılabilecek şekilde daha kısıtlı boyutlarda ve ağırlıkta yerine getirecek. Görev tanımını aynı tutup boyutları küçültmek ve ağırlığı azaltmak, kuşkusuz zorlayıcı bir süreç. Teknolojiye hâkim olmamız sayesinde bu zorlukları aşıyoruz. KARAOK, etkin ve güvenilir bir silah sistemi olarak ortaya çıkıyor. Tıpkı UMTAS ve OMTAS gibi, KARAOK da sınıfının lider sistemi olacak.”

 

 6,712 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.