Ana Sayfa Haberler ROKETSAN, L-UMTAS Teslimatlarına Devam Ediyor

ROKETSAN, L-UMTAS Teslimatlarına Devam Ediyor

T-129 ATAK L-UMTAS ROKETSAN

Alper ÇALIK / savunmahaber.com

ROKETSAN, T-129 ATAK helikopterlerinde kullanılmak üzere, L-UMTAS Lazer Güdümlü Uzun Menzilli Tanksavar Füze Sistemi’nin teslimatlarına devam ediyor. Savunma Sanayii Başkanlığı, son olarak 12 Ağustos’ta, 50 adedin üzerinde L-UMTAS füzesinin daha kabulünün gerçekleştirildiğini duyurdu.

Sahip olduğu tandem harp başlığı ile reaktif korumalı zırhlara karşı da etkili olan L-UMTAS füzesi, 500 ila 8.000 metre mesafedeki sabit ve hareketli hedeflere karşı kullanılabiliyor. At-Unut kullanım modu ve sütre gerisinden atış kabiliyeti de bulunan L-UMTAS, hedeflere lazer arayıcı başlığı sayesinde yönleniyor. Her biri 37,5 kg ağırlığında olan L-UMTAS füzelerinden 4 adet taşıyabilen L-UMTAS lançerinin çıplak ağırlığı ise 60 kg. Bu lançer, MIL-STD-1760 uyumlu ara yüze sahip platformlarda kullanılabiliyor.

 1,604 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.