Ana Sayfa Haberler Roketsan, Milli Savunma Bakanı Akar ve TSK Komuta Kademesini Ağırladı

Roketsan, Milli Savunma Bakanı Akar ve TSK Komuta Kademesini Ağırladı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile 22 Ocak’ta, Roketsan’ı ziyaret etti.

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Yunus Emre Karaosmanoğlu ve aynı zamanda Roketsan Yönetim Kurulu Üyesi olan Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere’nin de katıldığı ziyaret sırasında Bakan Akar ve beraberindeki heyeti Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı ve Roketsan Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Faruk Yiğit ve Roketsan Genel Müdürü Selçuk Yaşar karşıladı.

Sergi alanındaki silah sistemlerini inceleyen Bakan Akar ve beraberindeki heyet daha sonra Roketsan’ın çalışmalarına ilişkin detaylı bilgi aldı. “Olmazsa olmaz kuruluşlardan biri” olarak nitelendirdiği Roketsan’ın önemli projeleri hayata geçirdiğini ifade eden Bakan Akar, gelişen harp araç ve gereçleriyle Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) etkin, caydırıcı ve saygın özelliğinin daha da arttığını belirtti.

Bakan Akar ve beraberindeki heyet bilgilendirme sonrasında tesisi gezisi yaptı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.