Ana Sayfa Haberler Roketsan SUNGUR’un Seri Üretimine Başladı, Teslimat için Gün Sayıyor

Roketsan SUNGUR’un Seri Üretimine Başladı, Teslimat için Gün Sayıyor

Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci, 25 Mayıs’ta gerçekleştirilen ve televizyondan canlı olarak yayınlanan bir programa konuk oldu. Gündemde merak edilen soruları yanıtlayan İkinci, Portatif Hava Savunma Sistemi SUNGUR’un seri üretimine başladıklarını ve yakında Türk Silahlı Kuvvetlerine teslimata hazırlandıklarını söyledi.

SUNGUR geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen test atışları sırasında, kapsama alanının limitlerinde; azami menzilde ve azami irtifada seyreden hedefini, başarıyla vurmuştu.

SUNGUR’un; hava unsurlarına karşı etkinliği, yüksek manevra kabiliyeti, yüksek isabet yeteneği, karşı tedbire karşı tedbir özelliği, titanyum harp başlığı ve hedefin uzun menzilden görüntülenmesini sağlayan nişangâhıyla kendi sınıfının önünde bir sistem olduğu vurgulanıyor. Sistemin diğer özellikleri; hareketli atış yeteneği, gece-gündüz hedef tespiti-tanımlaması-takibi ve 360 derece atış kabiliyeti olarak sıralanıyor. Sistem; kara, hava ve deniz platformlarına entegre edilebiliyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.