Ana Sayfa Haberler Roketsan Satıhtan Satha Füze Ailesinin Yeni Üyesi: TRG-230

Roketsan Satıhtan Satha Füze Ailesinin Yeni Üyesi: TRG-230

Roketsan, ilk defa IDEF 2017 fuarında sergilediği TRG-230 Füzesi ile satıhtan satha füze ailesini, yeni bir kalibreyle genişletiyor. TRG-230, yüksek isabet ve tahrip gücü sayesinde, 20 kilometre ile 70 kilometre menzil aralığında etkili olabiliyor. Yüksek öncelikli hedefler üzerinde yoğun ve etkili ateş yaratabilme yeteneğine sahip olan TRG-230 Füzesi, ailenin diğer üyeleri gibi manevra birliklerine, zamanında ve mükemmel ateş desteği sağlıyor.

Roketsan üretimi Çok Maksatlı Çok Namlulu Roketatar (ÇNRA) Sistemi’nden ve entegrasyon için uygun arayüze sahip diğer platformlardan ateşlenebilen TRG-230 Füzesi, yalıtımlı pod içerisinde, tam atım füze konfigürasyonunda atışa hazır şekilde taşınabiliyor, depolanabiliyor ve kullanılabiliyor.

 

Her türlü hava koşulunda kullanılabilen füzenin potansiyel hedefleri ise şöyle sıralanıyor:

  • Askerî liman ve havaalanları
  • Toplanma bölgeleri (araç ve/veya personel)
  • Yüksek doğrulukla tespit edilmiş hedefler
  • Lojistik tesisler
  • Topçu ve hava savunma sistemleri
  • Komuta kontrol ve haberleşme sistemleri
  • Mağara/sığınak gibi kapalı-yarı kapalı alanlar

Roketsan, ürün ailelerinin yeni üyesinden şöyle söz ediyor: “Yüksek tahrip gücüne sahip bir füze olan TRG-230, Roketsan’ın satıhtan satha roket ve füze ailesinin en genç üyelerinden biri. Etkili ateş gücü ve farklı platformlardan fırlatılabilme özelliğine sahip olan ve çok geniş bir yelpazede yer alan potansiyel hedefleri etkisiz hale getirebilen bu füzeyi, yalnızca Türkiye’deki değil, uluslararası platformlardaki kullanıcılarımıza da son teknoloji bir çözüm olarak sunuyoruz.”

*ANS: Ataletsel Navigasyon Sistemi

*KKS: Küresel Konumlandırma Sistemi

 8,865 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.