Ana Sayfa Haberler Roketsan, Son Teknoloji Ürünlerini Suudi Arabistan’da Sergiliyor

Roketsan, Son Teknoloji Ürünlerini Suudi Arabistan’da Sergiliyor

Roketsan, Suudi Arabistan’da düzenlenen World Defense Show’da (WDS) dört kıtaya ihraç ettiği son teknoloji ürünlerini sergiliyor. 4-8 Şubat tarihleri arasında başkent Riyad’ta düzenlenen fuara ilişkin değerlendirme bulunan Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci, fuar boyunca önemli delegasyon ve sektör temsilcileri ile görüşmeler yaparak, yeni iş birliklerine kapı aralamak istediklerini söyledi.

Global Pazarda Rekabet

Roketsan’dan yapılan yazılı açıklamada, WDS’nin önemli bir ihracat potansiyeli barındırdığına dikkat çekildi. Genel Müdür İkinci, “Burada kuracağımız yeni iş birlikleri ile ülkemizin ekonomik gücüne katma değer sağlarken, Türkiye-Suudi Arabistan ilişkilerine de olumlu katkılar sağlamayı hedefliyoruz. Performansıyla muadillerine fark atan, üstelik sahada da başarısını kanıtlamış ürünlerimiz ile global pazarda rekabet etmek bize gurur veriyor.” ifadelerini kullandı. 45 ülkeden 750’nin üzerinde katılımcı ve 100 binin üzerinde ziyaretçiyi buluşturan fuarda, Roketsan’ın aralarında mühimmat, kısa, orta ve uzun menzilli füzeler, hava savunma sistemlerinin de yer aldığı toplam 17 ürünü sergileniyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.