Ana Sayfa Haberler Roketsan, TEKNOFEST’te Gençleri Sürprizlerle Ağırlıyor

Roketsan, TEKNOFEST’te Gençleri Sürprizlerle Ağırlıyor

Bugün başlayan TEKNOFEST’te, Roketsan standını ziyaret eden gençler; ATMACA Gemisavar Füzesi’ni, METE Silah Sistemi’ni, Mini Akıllı Mühimmat MAM-T’yi, CİRİT’i, Stand-Off Mühimmatı SOM’u, Mikro Uydu Fırlatma Sistemi’ni (MUFS) ve HİSAR Hava Savunma Füzesi’ni yakından inceleyebiliyor. Aynı zamanda stantta gerçekleştirilen etkinliklere de katılabiliyor.

Bu etkinlikler arasında, gençlerin, Roketsan ve roket teknolojileri hakkındaki bilgilerini test edebileceği yarışmalar bulunuyor. Roketsan tarafından geliştirilen ALKA bilgisayar oyunu, Roketsan ürün eşleştirme oyunu ve word portrait gibi etkinlikler de Roketsan standında gençleri bekliyor.

Tam kadro TEKNOFEST’e katılan Roketsan İnsan Kaynakları ekibi de gençlerin kariyer planlarına ilişkin sorularını yanıtlıyor ve Roketsan’da staj imkanlarına dair bilgi veriyor.

Roket Yarışması’nın Dereceye Giren Ürünleri Sergileniyor

Roketsan’ın yürütücülüğünü üstlendiği Roket Yarışması’nın dereceye giren takımları da ürünlerini festivalde sergiliyor. Bu yıl dördüncü kez yarışmacıları ağırlayan Roket Yarışması’nda başvuru yapan 544 takım arasından; 13’ü lise kategorisi, 55’i orta irtifa, 10’u yüksek irtifa ve 2’si zorlu görev olmak üzere toplam 80 takım yarışmaya katılmaya hak kazandı. Yarışmadaki farklı kategorilerde dereceye giren takımlar da ödüllerini TEKNOFEST’te, üst düzey isimlerin ellerinden alacaklar.

 125 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.