Ana Sayfa Haberler Roketsan, TEKNOFEST 2022’de, Mikro Uydu Fırlatma Aracı ve Roket Yarışmasıyla Ön Plana Çıkıyor

Roketsan, TEKNOFEST 2022’de, Mikro Uydu Fırlatma Aracı ve Roket Yarışmasıyla Ön Plana Çıkıyor

Roketsan, 30 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında Samsun’da düzenlenen TEKNOFEST 2022’de, standında ağırladığı uzay meraklısı gençler için Mikro Uydu Fırlatma Aracı ‘nı (MUFA) sergiliyor. Firmanın standında düzenlediği kahoot yarışmasında ise gençler bilgilerini yarıştırıyor.

TEKNOFEST kapsamında ve Roketsan yürütücülüğünde gerçekleştirilen Roket Yarışması’nda ise ödül töreni heyecanı yaşanıyor. Dereceye giren takımlara ödülleri, etkinlik kapsamında gerçekleştirilecek törenle üst düzey protokol tarafından verilecek. Bu yıl toplam 455 takımın başvurduğu Roket Yarışması’nda 81 takım, finale ulaşmayı başardı. Bu takımların mücadele ettiği final etabı ise 1-10 Ağustos tarihleri arasında Aksaray Atış Alanı’nda gerçekleştirildi.

Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci, firmanın TEKNOFEST kapsamındaki faaliyetleriyle ilgili şunları söyledi: “Her yıl en büyük destekçilerinden biri olduğumuz TEKNOFEST’e bu yıl da güçlü bir katılım gerçekleştiriyoruz. Yine 7’den 70’e binlerce katılımcıyı standımızda ağırlamanın heyecanını yaşayacağız. TEKNOFEST bizim için ürünlerimizi sergilediğimiz bir etkinlik olmaktan çok öte anlamlar taşıyor. Savunma sanayiine meraklı gençlerimizle bir araya gelme fırsatı bulduğumuz TEKNOFEST’te gelecekteki takım arkadaşlarımızla tanışıyor, onların yetenek ve azimlerini gördükçe geleceğe daha umutla bakıyoruz. Özellikle her yıl düzenlediğimiz Roket Yarışması’na katılan gençlerimizin ileride Roketsan’ımızın en gözde mühendisleri olmaya aday olduğunu şimdiden görebiliyoruz. İnsan Kaynakları ekibimiz onların kariyer yol haritaları çizmelerine yardımcı oluyor, bütün sorularını eksiksiz cevaplıyor. Bu TEKNOFEST’te de tüm gençlerimizi bizi dinlemek ve merak ettiklerini sormak üzere standımıza bekliyoruz.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.