Ana Sayfa Haberler ROKETSAN Ürünlerinden L-UMTAS, CİRİT ve MAM-L, EFES 2018’de Göz Doldurdu

ROKETSAN Ürünlerinden L-UMTAS, CİRİT ve MAM-L, EFES 2018’de Göz Doldurdu

ROKETSAN, 30 Mayıs’ta İnternet sitesinden, EFES-2018 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı’na ilişkin katılımı ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

İzmir’de 2-10 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen tatbikatta, pek çok yerli ve milli silah sisteminin yanı sıra ROKETSAN’ın lazer güdümlü füzelerinden L-UMTAS ve CİRİT ile silahlı insansız hava araçlarından atılmak üzere geliştirilen MAM-L mühimmatı da kullanıldı. Bunlardan CİRİT ve MAM-L ise EFES tatbikatında ilk kez kullanım gördü. Tatbikatın fiili atışlı safhası gece ve gündüz ayrı olarak gerçekleştirildi. Firmanın ürünlerinin tamamı, gece ve gündüz yapılan tüm atışlarda, hedefte tam isabet kaydetti.

Tatbikatı izleyen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, Ege Ordu Komutanı ve 3. Kolordu Komutanı başta olmak üzere; Katar Genelkurmay Başkanı,  Azerbaycan Hava Kuvvetleri Komutanı ve birçok uluslararası heyet; tatbikat kapsamında düzenlenen Savunma Sanayii Sergisi içerisinde yer alan ROKETSAN standına ziyarette bulundular.

 1,062 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.