Ana Sayfa Haberler Roketsan ve MÜSİAD Üyeleri İş Ortaklığı için Buluştu

Roketsan ve MÜSİAD Üyeleri İş Ortaklığı için Buluştu

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Savunma Sanayi Sektör Kurulu tarafından organize edilen Roketsan & MÜSİAD Tedarikçi Günleri Etkinliği, 14 Aralık’ta İstanbul’daki MÜSİAD Genel Merkezi’nde düzenlendi. 200’ün üzerinde MÜSİAD üyesi temsilcinin katıldığı etkinlikte toplam 4 ayrı seanstan oluşan B2B görüşmeler gerçekleştirilerek iş fırsatları ele alındı. MÜSİAD üyesi firmalar bu görüşmelerle Roketsan’ın iş ortağı olmaya yönelik ilk adımı attı.

Hedef, Uzun Dönemli İş Ortaklıkları

MÜSİAD, Roketsan tedarikçisi olmak isteyen üyelerini Roketsan & MÜSİAD Tedarikçi Günleri Etkinliği’nde bir araya getirdi. Etkinlikte konuşan MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, Türk savunma ve havacılık sanayisinde yerlilik oranının yüzde 80’e çıktığına dikkat çekerek, “Roketsan’ın değerlendirmeleri sonucunda 210 firmamızın katıldığı bu değerli etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Toplam 14 B2B masasında 17 ilden gelen firmalarımızla Roketsan’ı bir araya getiriyoruz. Etkinliğimiz öncelikli olarak potansiyel satın alma işlemlerini gerçekleştirmek üzere planlandı. Bu kapsamda B2B görüşmeleri firmaların ihtiyaçlarını değerlendirmek ve uygun iş birliklerini tespit etmeyi amaçlamaktadır. Bu sayede sektörler arası iş birliklerini teşvik ederek satın alma süreçlerini hızlandırmayı, kaliteli ve uzun dönemli iş ortaklıkları oluşturmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı ve Roketsan Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Faruk Yiğit

Güçlü Ekosistem Güçlü Savunma Sanayisi

Roketsan Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Faruk Yiğit ise savunma ve havacılık sektörünün güçlü olabilmesinin güçlü bir ekosistemle mümkün olacağına dikkat çekerek, şunları söyledi: “Biz aynı yolda yürüdüğümüz, bizi destekleyen ve bizleri değerli projeleri ile ileriye taşıyan ortak paydaşlarımız olan tedarikçilerimize çok değer veriyoruz. Roketsan olarak önceliğimiz yeni teknolojilerin ve inovasyonun ön planda olduğu, uluslararası alanda rekabetçi ve en önemlisi de milli bir savunma sanayisinin tesis edilmesidir. Bu konuda sizlerle el ele vererek savunma sanayimizde tam bağımsız bir Türkiye hedefini başaracağımıza inancımız sonsuzdur.”

Roketsan Son Teknoloji Ürünlerini Sergiledi

Katılımcılar etkinlikte ayrıca Roketsan’ın son teknoloji ürünlerini yakından inceleme fırsatı da buldu. Etkinlikte sergilenen ürünler; ATMACA gemisavar füzesi, MAM-C, MAM-L ve MAM-T mini akıllı mühimmat, TRG-300 füzesi, KARAOK kısa menzilli tanksavar silahı, OMTAS orta menzilli tanksavar silah sistemi, UMTAS uzun menzilli tanksavar füze sistemi ve L-UMTAS lazer güdümlü uzun menzilli tanksavar füze sistemi oldu.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.