Ana Sayfa Manşet Roketsan, Yenilikçi Ürünlerini Sergiliyor

Roketsan, Yenilikçi Ürünlerini Sergiliyor

Roketsan’ın kamuoyunun ilgisini uyandıran pek çok ürününü, firmanın fuardaki standında görmek mümkün. Son zamanlarda başarılı test atışlarıyla sıklıkla gündeme gelen ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığının envanterine girmesi için geri sayımı süren ATMACA güdümlü mermisi; Türk Silahlı Kuvvetlerinin caydırıcı gücü BORA füzesi; el yapımı patlayıcılardan dronlara kadar geniş bir hedef yelpazesinde etkili olabilen ALKA Yönlendirilmiş Enerji Silah Sistemi ve Türkiye’nin uzay çalışmalarında önemli bir kilometre taşını oluşturan Mikro Uydu Fırlatma Sistemi; Roketsan standındaki, ilk bakışta göze çarpan ürünler.

Roketsan’ın sergilediği diğer ürünler arasında; hafif zırhlı/zırhsız, sabit ve hareketli hedefler için geliştirilen CİRİT Lazer Güdümlü Füze; İHA’ları, tank ve zırhlı araç avcısına çeviren Mini Akıllı Mühimmat MAM-L; Hava Kuvvetleri Komutanlığına uzun menzilli vuruş yeteneği kazandıran seyir füzesi Stand-Off Mühimmatı SOM; Uzun Menzilli Tanksavar Füze Sistemi UMTAS; standart bombaları akıllı bombaya dönüştüren TEBER Lazer Güdüm Kiti ve karadan karaya güdümlü füze TRG-300 gibi füze ve silah sistemleri de yer alıyor.

Roketsan standındaki pek çok ürün, 3 boyutlu sanal kopyalarına ek olarak teknik bilgi broşürleri ve bilgilendirici videoları ile birlikte tanıtılıyor.

SAHA EXPO 2020 Özel Dosyası’nın giriş haberine ulaşmak için: https://www.savunmahaber.com/202-saha-expo-2020-ozel-dosyasi/

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.