Ana Sayfa Haberler ROKETSAN’dan Sürpriz Ürün: SUNGUR

ROKETSAN’dan Sürpriz Ürün: SUNGUR

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, ROKETSAN’ın yeni geliştirdiği portatif hava savunma sistemi SUNGUR’un, atış testlerini başarı ile geçtiğini açıkladı. Yerli firmalar ile birlikte geliştirilen SUNGUR, Türkiye’nin kademeli hava savunma sistemleri ailesinin en yeni üyesi oldu. Prof. Dr. Demir ayrıca, SUNGUR’un envantere girmeye hazır olduğunu duyurdu.

SUNGUR’un; hava unsurlarına karşı etkinliği, yüksek manevra kabiliyeti, yüksek isabet yeteneği, karşı tedbir özelliği, titanyum harp başlığı ve hedefin uzun menzilden görüntülenmesini sağlayan nişangahıyla kendi sınıfının önünde bir sistem olduğu söyleniyor. SUNGUR, portatif özelliğiyle kara, hava, deniz platformlarına entegre edilebilecek. Hareketli atış yeteneği, gece-gündüz hedef tespit, teşhis, tanımlama, takip ve 360 derece atış kabiliyetine sahip.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.