Ana Sayfa Haberler ROKETSAN’ın Yeni Genel Müdürü Murat İkinci Oldu

ROKETSAN’ın Yeni Genel Müdürü Murat İkinci Oldu

ROKETSAN, 11 Haziran’da gerçekleştirdiği Olağan Genel Kurul toplantısı ile yeni yönetimini belirledi. Bu kapsamda, Şubat 2012’den beri Genel Müdürlük görevini yürüten Selçuk Yaşar emekliye ayrılırken yerine Murat İkinci atandı.

ROKETSAN Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Faruk Yiğit imzası ile yapılan açıklamada, ROKETSAN Yönetim Kurulu üyesi ve Millî Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere’nin ve Mustafa Aysan’ın yerine Millî Savunma Bakan Yardımcısı Yunus Emre Karaosmanoğlu ve Ahmet Türkmen’in yönetim kurulu üyeliğine seçildiği ifade edildi. Genel Kurul akabinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısında ise Yönetim Kurulu üyesi olan Musa Şahin, Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak seçildi.

Prof. Dr. Yiğit, açıklamasında, Selçuk Yaşar’ın emekliliğe ayrılmasına ilişkin şunları söyledi: “Kuruluşundan bu tarafa, 32 senedir ROKETSAN’a fiili olarak hizmet eden, Şubat 2012’den bu tarafa Genel Müdürlük vazifesini başarı ve titizlik ile yürüten, ROKETSAN’ın gelişim ve atılımında mühim emekleri bulunan Sn. Selçuk Yaşar’ın Genel Müdürlük vazifesinden emekli olma hususundaki kendi talebi, Yönetim Kurulu tarafından uygun görülmüştür. ROKETSAN’a yaptığı katkıları ve unutulmayacak çalışmaları dolayısı ile şahsım, Yönetim Kurulu ve ROKETSAN ailesi adına Sn. Selçuk YAŞAR’a teşekkür eder, mutlu ve sağlıklı bir hayat dilerim.”

Selçuk Yaşar’ın emekli olması neticesinde, ROKETSAN Genel Müdürlüğü’ne STM Genel Müdürlüğü görevini icra eden Murat İkinci’nin atandığı belirten Prof. Dr. Yiğit, “Murat İkinci’nin bilgi-birikim ve tecrübesi ile ROKETSAN için katma değer oluşturacak, önemli ve değerli çalışmalara imza atacağına olan inancım ile ROKETSAN bünyesinde de başarılı olmasını temenni ederim. Şahsım, Yönetim Kurulu ve ROKETSAN ailesi adına kendisine hoş geldin dileklerimi sunarım.” İfadelerini kullandı.

Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden lisans seviyesinde onur derecesi ile mezun olan İkinci, aynı üniversitede yüksek lisans eğitimi almasının akabinde ayrıca MBA yüksek lisansı yaptı. 20 senedir savunma sanayisi alanında önemli çalışmalar yürüten, 2008’den beri STM’de üst düzey yöneticilik yapan İkinci, 2018’den bu güne kadar STM Genel Müdürlüğü görevini yürütüyordu.

MSI Dergisi olarak, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Musa Şahin’e, Yönetim Kurulu üyeleri Millî Savunma Bakan Yardımcısı Yunus Emre Karaosmanoğlu ve Ahmet Türkmen’e ve ROKETSAN Genel Müdürü Murat İkinci’ye yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.