Ana Sayfa Haberler Roketsan’la İlgili Son Gelişmeler, Basın Toplantısında Paylaşıldı

Roketsan’la İlgili Son Gelişmeler, Basın Toplantısında Paylaşıldı

Savunma sanayisinde dünyanın ilk 100 firması arasında yer alan Roketsan, Lalahan Tesisleri’nin kapısını, 29 Eylül’de ilk kez basın mensuplarına açtı. Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir ve Roketsan yetkilileri; yerli ve milli savunma sanayisi için denizlerin altında, havada ve artık uzayda da etkin olan sistemler üreterek, Türkiye’nin rekabet gücünü arttıran Roketsan’la ilgili en son gelişmeleri paylaştı.

Lalahan Tesisleri’ndeki basın buluşmasına, Roketsan Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Faruk Yiğit, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Musa Şahin ve Genel Müdürü Murat İkinci de katıldı. Toplantıda, Türk bilim insanları, mühendisleri ve teknisyenleriyle 32 yıldır yerli ve milli savunma sanayisi için teknoloji geliştiren Roketsan’ın en son geliştirdiği ürünler ve gelecek hedefleri de konuşuldu.

Toplantının açılışını yapan Prof. Dr. Yiğit, Roketsan’ın yüksek teknoloji tasarlayan ve üreten bir firma olduğunu ve ülke ekonomisine büyük katkıları olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Demir, Türkiye’nin ilk deniz füzesi ATMACA’nın, yakın zamanda bir test atışını başarı ile tamamladığını ve son bir atış testinin ardından, yıl sonunda TSK’ya teslim edilmesinin planlandığını ifade etti.

Yürüttükleri çalışmalar ile Türkiye’nin 2017 yılında uzaya eriştiğini belirten İkinci ise bu yılın sonuna doğru 135 km irtifaya çıkmayı planladıklarını dile getirdi.

ATMACA füzesi, SOM-J füzesi ve Roketsan’ın uzay çalışmaları ile ilgili önümüzdeki günlerde yayınlayacağımız daha detaylı haberlere, www.savunmahaber.com’dan ulaşabilirsiniz.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.