Ana Sayfa Haberler Rolls-Royce’un Yeni CEO’su Tufan Erginbilgiç Olacak

Rolls-Royce’un Yeni CEO’su Tufan Erginbilgiç Olacak

Tufan Erginbilgiç, 1 Ocak 2023 tarihi itibarıyla Rolls-Royce’un yeni CEO’su olacak ve bu yılın sonunda görevinden ayrılacağını açıklayan Warren East’in yerini alacak. Gelişme, firma tarafından 26 Temmuz’da duyuruldu.

Mühendislik geçmişine sahip olan ve pek çok uluslararası şirkette görev yapan Erginbilgiç, beş yılı yönetim grubunda olmak üzere 20 yılı aşkın süre BP’de çalıştı. Erginbilgiç, 2020’de ayrılmadan önce BP’nin Rafineri, Petrokimya, Servis İstasyonu Ağı, Madeni Yağlar, Midstream operasyonları ve Air BP jet yakıtı operasyonlarını da içine alan alt iş birimini yönetiyordu.

Havacılık ve uzay teknolojisi grubu GKN de dâhil olmak üzere ağır sanayi ve imalat şirketlerinin çeşitli yönetim kademelerinde de görev alan Erginbilgiç, hâlihazırda, altyapı işletmelerinde büyük ölçekli yatırımlara odaklanan ve yatırımcılar için 81 milyar dolarlık bir fonu yöneten özel sermaye şirketi olan Global Infrastructure Partners’ın (GIP) ortağı. Ayrıca; çok uluslu taşıma araçları üreticisi Iveco Group NV; enerji, sağlık ve teknoloji grubu DCC plc ve enerji şirketi Türkiye Petrol Rafinerileri AŞ’de (TÜPRAŞ) yönetim kurulu üyeliği görevlerini sürdürüyor. Erginbilgiç’in önümüzdeki süreçte bu pozisyonlardaki görevlerini tekrar gözden geçirmesi bekleniyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.