Ana Sayfa Haberler ROMAX Teknoloji, Türk Savunma ve Havacılık Sanayisi ile İş Birliğini TÜMOSAN ile Genişletti

ROMAX Teknoloji, Türk Savunma ve Havacılık Sanayisi ile İş Birliğini TÜMOSAN ile Genişletti

Dönen parçalara sahip makinalarla elektrikli makinalar konularında, dünyanın önde gelen yazılım ve hizmet firmalarından ROMAX Teknoloji, Türk savunma ve havacılık sanayisindeki iş birliklerini, TÜMOSAN ile genişletiyor. Motor ve traktör alanında Türkiye’nin lider firmalarından olan ve son dönemde savunma sanayisi alanında da faaliyet göstermeye başlayan TÜMOSAN’ın, tasarım çalışmalarında ROMAX Teknoloji çözümlerini kullanmasına yönelik anlaşma, Kasım ayı içerisinde imzalandı. TÜMOSAN, son olarak, 18 Ekim’de, Savunma Sanayii Müsteşarlığının Güç Grubu Geliştirilmesi Projesi için teklif vereceği açıklaması ile gündemde yer almıştı.

Hâlihazırda, farklı bilgisayar destekli mühendislik araçlarını kullanmakta olan TÜMOSAN, Türkiye temsilciliğini Anova’nın yaptığı ROMAX Teknoloji’nin çözümlerini, 2016 yılının ikinci yarısından itibaren, hem savunma hem de traktör grupları için değerlendirmeye başladı. Bu kapsamda, ROMAX Teknoloji tarafından TÜMOSAN ekibine eğitim verildi ve ROMAX Teknoloji ürünlerinin 3 aylık deneme sürümleri, TÜMOSAN’a kuruldu. Bu süreçte, ROMAX Teknoloji çalışanları, örnek problemlerin kapsamlı çözümlerini içeren gösterimler de yaptı. TÜMOSAN yetkililerinin, ROMAX Teknoloji’nin çözümlerinin, ihtiyaçları için doğru araçlar olduğunu değerlendirmelerinin ardından ise iki firma arasında tedarik görüşmeleri başladı ve 4 yıllık desteği de içeren satın alma sözleşmesi imzalandı.

ROMAX Teknoloji’nin çözümleri; kara araçlarında güç aktarma grupları, denizcilik sektörüne özel transmisyon tasarım uygulamaları, helikopterlerde pervaneden hareketin aktarımı ve kritik uygulamalarda dişli kutusu tasarımı gibi alanlarda kullanılıyor. Bu çözümler, otomotiv sektöründe, dünyanın önde gelen firmaları tarafından da tercih ediliyor. Türkiye’de ise TUSAŞ, Er Makina ve ANOVA, ROMAX Teknoloji kullanıcıları arasında yer alıyor. ROMAX Teknoloji ürünleri, TÜMOSAN örneğinde, özellikle güç aktarma gruplarında sistem seviyesinde özelleşmiş analizler yapabilmesini sağlayacak. ROMAX Teknoloji’nin çözümleri, halen, TEI, BMC, FNSS, HEMA ve TÜBİTAK MAM Motor Mükemmeliyet Merkezi tarafından da değerlendiriliyor.

 3,123 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.