Ana Sayfa Haberler Rosoboronexport, Mi-38T’nin İlk İhracatı için Sözleşme İmzaladı

Rosoboronexport, Mi-38T’nin İlk İhracatı için Sözleşme İmzaladı

MSI Dergisi’nin 191’inci sayısında yayımlanan Haber, derginin internet sitesinde paylaşılmıştır:

Rosoboronexport, 29 Ocak’ta, Orta Menzilli Çok Maksatlı Mi-38T helikopteri için ilk ihracat sözleşmesini imzalandığını duyurdu. Russian Helicopters’in alt kuruluşu olan Kazan Helikopter Fabrikası’nda üretilecek helikopterlerin, hangi ülkeye ihraç edildiği ise açıklanmadı.

Rosoboronexport Genel Müdürü Alexander Mikheev, yaptığı açıklamada, Mi-38T’nin, kısa sürede ve yerli olarak üretildiğinin altını çizdi. Mi-38T, 40 kişiye kadar havadan ulaştırma ve arama-kurtarma faaliyetlerinde yararlıların kurtarılması (2 sağlık görevlisi eşliğinde 12 sedye ya da 30 oturan yaralıya kadar) görevlerini yerine getirebiliyor. Ayrıca helikopter, 5 tona kadar olan yükleri de dâhili olarak taşıyabilecek şekilde geliştirildi. Mi-38T, 800 kilometre mesafeye kadar menzili ile de askeri intikallerde etkin bir rol oynayabiliyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.