Ana Sayfa Haberler Rosoboronexport’un Yurt Dışındaki Ortaklarına Verdiği Destek, Koronavirüs Günlerinde de Devam Ediyor

Rosoboronexport’un Yurt Dışındaki Ortaklarına Verdiği Destek, Koronavirüs Günlerinde de Devam Ediyor

Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) tüm dünyada olduğu gibi Rusya’da da etkisini göstermeye devam ederken Rosoboronexport ise gerekli tüm tedbirleri alarak faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. Kurum tarafından 16 Nisan’da yayınlanan basın bülteninde, yurt dışı sözleşmelerin yükümlülüklerinin planlandığı gibi yerine getirildiği ve Rus savunma sanayisinin ihracat için üretime devam edeceği vurgulandı.

Rosoboronexport Genel Müdürü Alexander Mikheev, konuyla ilgili şunları kaydetti: “COVID-19 salgını, Rosoboronexport’un, yabancı ülkelerle kurduğu askeri-teknik iş birliğini engelleyemedi. Küresel ekonominin yeni ihtiyaçlarına ve gerekliliklerine mümkün olduğunca çabuk cevap vermeye devam ediyoruz. Çalışma yöntemlerimizi bunlara göre ayarlıyoruz. Rosoboronexport olarak Rusya Federal Askeri ve Teknik İş Birliği Servisi, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ve Rostec ile yurt dışındaki çalışmalarımızı koordine etmek için bir operasyon merkezi kurduk.”

Açıklamada, Rosoboronexport’un yurt dışı sözleşmelerinden gelen yükümlülüklerini planlandığı gibi yerine getirmeye devam ettiğinin de altı çizildi. Ülkeye giriş-çıkış kısıtlamaları getirilmeden önce Rusya’ya gelen yabancı askerlerin, Koronavirüs tedbirleri altında ülkelerinin aldığı sistemlerinin kullanımı için eğitimlerinin devam ettiği belirtildi. Ayrıca, Yabancı Devletler ile Askeri-Teknik İş Birliği Komisyonu toplantısında, Rus savunma sanayisinin, Rosoboronexport’un yabancı ülkeler ile imzalanan sözleşmelerinin gerekliliklerini yerine getirmek için üretime devam etmeye hazır olduğu da bildirildi.

Rosoboronexport, bu süreçte, ürün ve çözümlerin tanıtım sunumlarını online (çevrimiçi) yayınlarken yurt dışındaki iş ortakları ile de video konferanslar gerçekleştiriyor. Koronavirüs’ün dünya gündeminde bulunduğu şu günlerde, sağlık sektörüne yönelik ihracat talebi de artıyor. Rosoboronexport, basın bülteninde, bulaşıcı hastalıkların tedavisi için Rusya’da geliştirilen mobil hastanelere çok sayıda talep alındığını kaydetti. Ancak bu hastanelerin öncelikle Rusya’nın sağlık sistemindeki ihtiyaçları karşılayacağı ondan sonra ihraç edileceği ifade edildi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.