Ana Sayfa Haberler Rovenma’nın MSI Dergisi Ziyaretinde Gündem; Firmanın, SAHA EXPO 2020’de İlk Kez Sergileyeceği Ürünler Oldu

Rovenma’nın MSI Dergisi Ziyaretinde Gündem; Firmanın, SAHA EXPO 2020’de İlk Kez Sergileyeceği Ürünler Oldu

Rovenma CEO’su Halim Sertbaş ve Genel Müdürü Fatih Mutlu, 27 Şubat’ta, MSI Dergisi’ni ziyaret etti. Derginin yeni ofisine taşınması vesilesiyle gerçekleştirilen ziyarette, Rovenma’nın güncel faaliyetleri ve gelecek hedefleri konuşuldu. Ayrıca, Rovenma’nın, SAHA EXPO 2020’de ilk kez sergileyeceği yeni ürünleri; donanımsal seviyede çalışan Veri Diyodu (Data Diode) ve mini kripto ürünleri hakkında bilgiler paylaşıldı.

Elektronik alanında inovatif çözümler sunan Rovenma, 2016 yılında Ankara’da kuruldu. Firma, 100 kişilik bir ekip ile toplamı 4.000 metrekarelik iki ayrı tesiste faaliyet gösteriyor. Firma 2019 Mayıs ayında düzenlenen IDEF 2019 fuarında ilk kez sergilediği donanım tabanlı kripto cihazı Kindi Ethernet Crypto ile savunma sektörüne de giriş yaptı. Kindi Ethernet Crypto, Türkiye’de geliştirilen; L2 seviyesinde şifreleme yapabilen, yüksek hızlı ve donanım tabanlı az sayıdaki kripto çözümünden biri. Kindi Ethernet Crypto için mevcut durumda “EAL 4+ Sertifikasyonu” tamamlanmak üzere. Böylelikle Kindi Ethernet Crypto, uluslararası sertifikasyona sahip, tek yerli kripto çözümü olacak. Yeni geliştirilen Kindi Veri Diyodu ise tamamen donanım tabanlı çalışan tek yönlü veri transferi için üretilmiş özel bir cihaz. Dünyadaki rakiplerinden farklı olarak cihaza şifreleme özelliği de eklenebiliyor. MSI Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ümit Bayraktar tarafından ağırlanan Sertbaş ve Mutlu, Kindi Ağ Güvenliği Cihazları için yurt içinde ve yurt dışında çeşitli kullanıcılarla görüşmelerin sürdüğünün altını çizdi. Firmanın gelecek hedefleri arasında, önemli bir ihtiyacın bulunduğu şifreleme alanında, uzmanlığını ve ürünlerinin sayısını arttırma ilk sıralarda yer alıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.