Ana Sayfa Haberler Rusya’dan Gelen İki Adet Be-200ES Amfibi Uçak, Türkiye’de Göreve Başladı

Rusya’dan Gelen İki Adet Be-200ES Amfibi Uçak, Türkiye’de Göreve Başladı

United Aircraft Corporation tarafından geliştirilen ve üretilen iki adet Be-200ES amfibi uçağı, 16 Haziran’da göreve başlamak üzere Rusya’dan Türkiye’ye geldi. Rus kurumlarla imzalanan Orman Yangınlarıyla Mücadele Hizmet Sözleşmesi kapsamında, Rus mürettebatla birlikte Türkiye’ye gelen uçaklar, orman yangınlarının yayılmasını önleme amacıyla görev yapacak.

Sözleşmenin imzalanması ve uçakların transferi, Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Rusya Acil Durumlar Bakanlığı’nın desteğinde, Rus devlet savunma sanayi şirketi Rostec’in bünyesindeki United Aircraft Corporation tarafından organize edildi. Tarım ve Orman Bakanlığının talebi üzerine gelen uçaklar, 4 ay boyunca Antalya, İzmir ve Bodrum bölgesinde görev yapacak.

Seri üretimi yapılan Be-200CES uçakları; yangınla mücadele, afet bölgelerine acil yardım ulaştırma, suda arama kurtarma çalışmaları, ambulans ve yük taşıma ve ayrıca çevre izleme gibi çeşitli görevler için geliştirildi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.