Ana Sayfa Haberler S-400’lerin İlk Teslimatı Ankara’ya Ulaştı

S-400’lerin İlk Teslimatı Ankara’ya Ulaştı

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB), Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi Projesi kapsamında, S-400 sistemlerinin teslimatının ilk aşamasının 12 Temmuz’da Ankara’ya ulaştığını duyurdu.

SSB’den yapılan basın açıklamasında, S-400 sisteminin SSB ile Rosoboronexport / Rusya Federasyonu arasında imzalanmış olan sözleşme kapsamında geldiği belirtildi. Açıklamanın devamında, “Sisteme ait parçaların teslimatlarına önümüzdeki günlerde devam edilecek, sistem bütünüyle hazır olduktan sonra ilgili makamların belirleyeceği şekilde kullanımına başlanacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Konuyla ilgili Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı: “Türkiye’nin hava ve füze savunma ihtiyacının karşılanmasına yönelik S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin tedarik sözleşmesi 11 Nisan 2017’de imzalanmıştır. Sözleşme kapsamında S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin birinci grup malzemelerinin Mürted Hava Meydanı / Ankara’ya intikali 12 Temmuz 2019 tarihinden itibaren başlamıştır.”

 1,891 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.