Ana Sayfa Haberler Toplamda 536 Ürününün Üç Boyutlu Tanıtıldığı SAHA EXPO, 115.000 Kişiyi Ağırladı

Toplamda 536 Ürününün Üç Boyutlu Tanıtıldığı SAHA EXPO, 115.000 Kişiyi Ağırladı

SAHA İstanbul tarafından bu yıl sanal olarak düzenlenen ve 9 Kasım’da kapılarını açan SAHA EXPO, 9 Mayıs itibarı ile tamamlandı. Sektördeki sanayicileri, teknoloji geliştiricilerini ve ürün almak isteyen yerli ve yabancı alım heyetlerini bir araya getiren fuarı; 98 bini yerli, 17 bini yabancı olmak üzere 115 bini aşkın kişi ziyaret etti. 290 firmanın 536 ürününü üç boyutlu olarak tanıttığı fuarda, 32.832 ikili iş görüşmesi yapıldı.

Fuarla ilgili değerlendirmelerde bulunan SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar, şunları söyledi: “SAHA İstanbul öncülüğünde gerçekleştirdiğimiz fuarımızla Türkiye’nin savunma, havacılık, denizcilik ve uzay endüstrisinde yerli üretim potansiyelini dünyaya gösterme şansını yakaladık. Fuarımız son derece yoğun bir ziyaret aldığından dolayı 9 Nisan olan bitiş tarihini 9 Mayıs’a kadar uzattık. Kuzey ve Güney Amerika, Avrupa, Orta Doğu, Kuzey ve Kıta Afrikası, Uzak Doğu, Ukrayna, Rusya gibi savunma sanayisinin önemli aktörlerinden birçok firma ve devlet temsilcisi fuarımızı ziyaret etti. Savunma sanayisinde sektör oyuncularının ürettiği ve daha önce hiçbir yerde tanıtılmayan ürünleri fuarımızda görücüye çıkardık. Fuarımızla milli teknoloji hamlemize önemli katkılar sağlayacak iş birlikleri gerçekleştirdik. Kümelenmemizin sektöre ve Milli Teknoloji Hamlesi’ne katkılarını artıran etkinliklerine yenilerini eklemeye devam edeceğiz.”

Bir sonraki SAHA EXPO fuarının, 10-13 Kasım 2021 tarihlerinde, fiziksel olarak İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenmesi planlanıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.