Ana Sayfa Advertorial SAHA EXPO 2020 için Geri Sayım Başladı!

SAHA EXPO 2020 için Geri Sayım Başladı!

MSI Dergisi’nin 188’nci sayısında yayımlanan Advertorial, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

25-28 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek SAHA EXPO 2020, dünya devlerini ağırlamaya hazırlanıyor… Hazırlıklarda sona yaklaşılan etkinliğe; Ukrayna, Malezya, Endonezya, ABD, Avrupa Birliği üyeleri ve daha pek çok ülkeden savunma ve havacılık sanayisinin önemli firmalarının temsilcileri katılacak.

Türkiye’nin en büyük kümelenmesi SAHA İstanbul tarafından düzenlenen SAHA EXPO 2020 için geri sayım başladı…  Savunma Sanayii Başkanlığının destekleriyle gerçekleştirilecek SAHA EXPO 2020’nin hazırlıklarında sona doğru yaklaşılırken hem yurt içinde hem de yurt dışında tanıtım çalışmaları da hız kazandı. Türkiye’nin yüksek teknoloji üretim gücünün sergileneceği bir tanıtım ve iş birliği platformu olan SAHA EXPO 2020, dünya savunma ve havacılık sektörünün devlerini ağırlamaya hazırlanıyor.

BMC tarafından seri üretime hazırlanan ALTAY Ana Muharebe Tankı, SAHA EXPO 2020’de gündeme gelecek iş birliklerinin odak noktalarından biri olacak.

Dünya devlerinin aralarında bulunduğu onlarca uluslararası firmanın temsilcileri, mart ayında, SAHA İstanbul tarafından düzenlenen SAHA EXPO 2020’ye davet edildi. SAHA EXPO 2020’yi ziyaret edecek firmalar, Türkiye’nin ileri teknoloji üretim düzeyini keşfedecek; aynı zamanda, ortak yatırım, teknoloji transferi ve iş birliği fırsatlarını görüşecek.

SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş

Dünyanın Gözü Türkiye’de Olacak

Milli Teknoloji Hamlesi ile yaklaşık son 15 yılda savunma sanayisinde önemli başarılar elde edildiğini belirten SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş, “Türkiye, artık MİLGEM, ALTAY tankı, T129 ATAK helikopteri, BAYRAKTAR TB2 Silahlı İnsansız Hava Aracı, AKINCI Taarruzi İnsansız Hava Aracı, Milli Muharip Uçak, HÜRJET, HİSAR hava savunma füzesi ve sayamadığımız daha pek çok milli platform, ürün, teçhizat ve geliştirilen sistemlerle yüksek teknoloji üretebilen bir ülke olduğunu dünyaya kanıtladı.” dedi.

SAHA EXPO 2020’nin, savunma ve havacılık sanayisindeki gelişmelerin dünya tarafından merakla takip edildiği Türkiye’de gerçekleştiriliyor olmasının, hem katılımcılara hem de ziyaretçilere önemli avantajlar sunduğunu belirten Keleş, şöyle devam etti: “SAHA EXPO 2020, bu yıl, bir önceki yıla oranla 4 kat daha büyük alanda ve daha fazla katılımcı ile gerçekleştirilecek. ABD’den AB’ye, Ukrayna’dan Malezya’ya kadar savunma ve havacılık sanayisinde öne çıkan ülkelerdeki firmaları; ortak yatırım, teknoloji transferi ve iş birliği olanaklarını konuşmak üzere SAHA EXPO 2020’ye davet ettik. Halka kapalı olarak gerçekleştirilecek fuar, sadece sanayicilere ve üretici firmalara açık olacak. Tamamen profesyonel görüşmelerin yapılacağı SAHA EXPO 2020’de, hem yerli hem de uluslararası birçok yeni ortaklık için imza atılacağını öngörüyoruz.”

Hedef; Uluslararası İş Birliklerini Arttırmak

SAHA İstanbul tarafından 2 yılda bir gerçekleştirilen SAHA EXPO Fuarı’nın ilk günden beri, mal alıp satmak değil, ortak üretim ve iş birliği hedefiyle hayata geçirilen bir ihtisas fuarı olduğuna dikkat çeken Keleş, 25-28 Mart tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek SAHA EXPO 2020’de, önemli oranda yabancı katılımcı ve ziyaretçi olacağını ifade etti.

Milli Muharip Uçak, Türk savunma ve havacılık sektörünün her kademesindeki firmaları bir araya getirecek. Proje, SAHA EXPO 2020’nin gündem maddeleri arasında yer alacak.

Savunma ve havacılık sanayisi oldukça gelişmiş ülkelerden biri olan Ukrayna’dan çok sayıda katılım beklediklerin söyleyen Keleş, şunları ekledi: “Uzak Doğu’dan, Malezya ve Endonezya’dan çok katılım oldu. ABD’li firmaların da SAHA EXPO’ya büyük ilgisi olduğunu gördük. Yerli ve uluslararası ana platform üreticileri, pek çok tedarikçi firmayı tanıma fırsatı bulacak. Tedarikçi firmalarımız da hedefledikleri ana platform üreticilerinin karar alıcılarına, SAHA EXPO 2020 süresince aracıya ihtiyaç duymadan kolaylıkla ulaşabilecek.” Dünyanın farklı coğrafyalarından savunma ve havacılık alanında faaliyet gösteren uluslararası firmaların yöneticilerinin, satın alma heyetlerinin, resmi ve özel kurum temsilcilerinin davet edildiği SAHA EXPO 2020, savunma, havacılık, denizcilik ve uzay endüstrisinin en etkin uluslararası iş birliği platformu olmaya hazır…

ROKETSAN, başta SOM-J olmak üzere, füze ve mühimmat projeleri kapsamında çok sayıda tedarikçi ile çalışıyor. SAHA EXPO 2020, bu alandaki iş birliklerini daha da geliştirmeyi hedefliyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.