Ana Sayfa Özel Dosyalar7. TSSK Proje Pazarı ve İş Birliği Zirvesi SAHA EXPO 2020’ye Yoğun İlgi

MSI Dergisi’nin TSSK 7. Proje Pazarı ve İş Birliği Zirvesi Özel Sayısı’nda yer alan içerik, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

Yerli ve milli savunma ve havacılık sanayisi için önemli bir iş birliği platformu olan SAHA EXPO 2020, savunma sanayisinin dev firmalarının ve kurumlarının sponsorluğunda, 25-28 Mart tarihleri arasında, İstanbul’da gerçekleştirilecek. Yerli üreticilerin yoğun ilgi gösterdiği SAHA EXPO 2020, uluslararası satın alma heyetlerini ve yetkililerini de ağırlayacak.

Türkiye’nin en büyük kümelenmesi SAHA İstanbul tarafından organize edilen ve Türkiye’nin yüksek teknoloji üretim gücünün sergileneceği bir tanıtım ve iş birliği platformu olan SAHA EXPO 2020’nin sponsor firmalarının büyük bölümü kesinleşti. Sponsorluk taleplerinin değerlendirilmeye devam edildiği SAHA EXPO 2020’nin fuar yerleşim planı da tamamlanmak üzere. Milli Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Savunma Sanayii Başkanlığının (SSB) desteğiyle, Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliğinin (SSI) ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek SAHA EXPO 2020’nin doluluk oranı, yüzde 80’e yaklaştı.

SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş

SAHA EXPO’ya Dev Destek

Savunma, havacılık ve uzay sanayisine yönelik üretim yapan firmaların yoğun ilgi gösterdiği SAHA EXPO 2020’ye, Türk savunma ve havacılık sanayisinin yıldız firmaları da destek verdi ve sponsor oldu. Savunma sanayimizin dünyadaki önemli temsilcileri; ASELSAN, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Roketsan, BAYKAR, STM, ASFAT, SARSILMAZ ve DENER, SAHA EXPO 2020’nin “Platin Sponsor”ları oldu.

TEI, Meteksan Savunma, TAIS, Akım Metal, ERMAKSAN, SAVER, Samsun Yurt Savunma (CANİK), Unidef, İŞBİR ve Teknopark İstanbul’un “Altın Sponsor” olarak yer alacağı SAHA EXPO 2020’nin gümüş sponsorları da kesinleşti. HAVELSAN, Kale Grubu, Makina Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK), KARDEMİR, ASPİLSAN Enerji, ALTINAY, OBSS, FNSS, PAVOTEK, İğrek Makina, Yılmaz Makina ve ÜNTEL’in “Gümüş Sponsor” olarak yer alacağı SAHA EXPO 2020’nin “Gala ve Salon Sponsoru” İstanbul Ticaret Odası (İTO), “Çanta Sponsoru” ise Anova oldu.

25-28 Mart tarihleri arasında, İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM), 9, 10 ve 11’inci salonlarda, dünyanın farklı ülkelerinden profesyonelleri buluşturacak SAHA EXPO 2020’nin resmi yayın ve basın sponsorluğunu ise MSI Dergisi üstlendi. Etkinliğin diğer basın sponsorları ise Mittler Report, European Security&Defence, SAVTÜRK, SavunmasanayiST, Defence Turkey, defenceturk.net ve Analiz Gazetesi olarak sıralandı.

SAHA EXPO 2018’de olduğu gibi, SAHA EXPO 2020’de de katılımcı firmaların birbirini yakından tanımalarına imkân sağlayacak profesyonel bir ortam hazırlanacak.

Firmalar Ürünlerini Fuara Yetiştirecek

SAHA EXPO 2020, Milli Teknoloji Hamlesi’ne destek veren tüm paydaşların bir araya geldiği, Türk savunma ve havacılık sanayisinin dünyadaki profesyonellerle buluştuğu görkemli bir etkinlik olacak. Yüksek teknolojiye sahip ürün ve hizmetlerin hâkim olduğu SAHA EXPO 2020’de, savunma sanayisinde stratejik öneme sahip pek çok ürün, sistem ve tasarımın ilk kez tanıtılacağına dikkat çeken SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş, şunları söyledi: “SAHA EXPO 2020 yaklaştıkça katılımcı firmalarımızın heyecanı da artıyor. Fuarda yer alacak pek çok firma, ilk kez sergilemek istedikleri ürünleri, fuara yetiştirebilmek için yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. SAHA EXPO, bir fuar olmanın yanı sıra farklı büyüklüklerde yerli firmalarımızın yeni ürünlerini ve projelerini en doğru kişilere tanıtabildikleri heyecanlı bir buluşma haline geldi.”

Bu yıl, 4 kat daha büyük bir alanda ve çok daha fazla katılımcı ile gerçekleştirilecek SAHA EXPO 2020’de, özel alanlar da yer alacak. Katılımcı stantlarından ayrı bir bölümde oluşturulacak ürün sunum alanlarında firmalar ve Start-Up’lar, son tasarımları ile yeni geliştirdikleri ürünleri tanıtabilecek.

Bu Fuarda “İş” Var

Katılımcı firmaların en yeni ürünlerini, tasarımlarını ve projelerini sergileyecekleri SAHA EXPO 2020, aynı zamanda önemli bir iş birliği platformu olacak. SAHA EXPO 2020’de katılımcı olacak yerli ve yabancı firma temsilcileri ile Türkiye’den ve dünyanın farklı ülkelerinden gelecek profesyonel ziyaretçiler, fuardaki B2B alanlarında görüşmeler gerçekleştirebilecek. SAHA İstanbul tarafından hazırlanan ve fuar öncesinde katılımcıların ve ziyaretçilerin kullanımına sunulacak B2B kayıt sisteminde, sanayiciler, görüşmek istedikleri kişi ve firmalarla fuar öncesinde randevulaşabilecek.

Savunmanın İhracat Pazarı Genişleyecek

SAHA EXPO 2020’ye dünyanın savunma sanayisinde önde gelen tüm ana yüklenici firmaların davet edildiğini belirten Keleş, fuara ürün satacak değil, ürün alacak ya da iş birliği yapabilecek firmaların davet edildiğine dikkat çekiyor. Keleş, “ABD’den AB’ye, Ukrayna’dan Malezya’ya kadar savunma sanayisinde öne çıkan ülkelerdeki firmaları; ortak yatırım, teknoloji transferi ve iş birliği olanaklarını konuşmak üzere SAHA EXPO 2020’ye davet ettik. Tamamen profesyonel görüşmelerin yapılacağı SAHA EXPO 2020’ye, bir önceki fuara olduğu gibi oldukça yoğun bir katılım bekliyor; firmalarımızın ihracat paylarını arttıracak anlaşmalar yapacaklarını öngörüyoruz.” dedi.

Katılımcı firmalar, fuar sırasında, potansiyel müşterileri ve uluslararası ortak olabilecekleri firmaların temsilcileri ile aracısız görüşme yapabilecek.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.