Ana Sayfa Haberler SAHA EXPO 2024, Türkiye’nin Üretim Gücünü Dünyaya Gösterecek

SAHA EXPO 2024, Türkiye’nin Üretim Gücünü Dünyaya Gösterecek

Savunma ve havacılık sanayisinin dinamiklerini bir araya getirecek olan Uluslararası Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı SAHA EXPO 2024’ün hazırlıkları başladı. Fuar, SAHA İstanbul tarafından, Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Dışişleri Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Millî Savunma Bakanlığı (MSB), Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Savunma Sanayii Başkanlığı’nın (SSB) katılım ve destekleriyle, 22-26 Ekim tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek. Fuar ile Türkiye’nin savunma ve havacılık sanayisindeki üretim gücü dünyayla paylaşılacak.

100’den Fazla Ülkeden Katılım

Sektör profesyonellerine ev sahipliği yapacak olan fuar; savunma, havacılık, denizcilik ve uzay sanayine yönelik üretim yapan ana platform üreticilerinin, tedarikçilerin ve bu sektörlerde tedarikçi olarak yer almak isteyen firmaların bir araya geldiği bir platform olacak. 100’den fazla ülkeden katılımcı ve ziyaretçi gelmesi beklenen SAHA EXPO 2024, 1.300’e yakın şirketi ve 500 resmi ve ticari heyeti bir araya getirmeyi planlıyor. SAHA EXPO Fuarcılık Hizmetleri A.Ş. organizatörlüğünde 8 salonda ve dış sergi alanlarıyla birlikte 90.000 m2 alanda gerçekleştirilecek fuarı 150.000 profesyonel ziyaretçinin gezmesi ve fuar sırasında 20.000 civarında B2B, B2G ve G2G görüşmelerinin yapılması bekleniyor.

İlk Koordinasyon Toplantısı Ankara’da Gerçekleşti

SAHA İstanbul’dan 17 Ocak’ta yapılan yazılı açıklamada, fuarın ilk koordinasyon toplantısının, Dışişleri Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, MSB, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, SSB, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, AFAD ve Türkiye Uzay Ajansı gibi kamu kurumları yetkililerinin katılımı ile 9 Ocak’ta Ankara’da gerçekleştiği belirtildi. İlki 2018 yılında düzenlenen SAHA EXPO, Türkiye’nin yerli üretim potansiyelindeki artışı ve bağımsız üretim gücünü göstermeyi hedefliyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.