Ana Sayfa Haberler SAHA İstanbul, 472 Üyesiyle Sağlık Seferberliğine Katılmaya Hazır

SAHA İstanbul, 472 Üyesiyle Sağlık Seferberliğine Katılmaya Hazır

Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yayılmaya devam ederken T.C. Sağlık Bakanlığı öncülüğünde salgının önlenmesi için yoğun bir mücadele yürütülüyor. Türkiye’nin en büyük sanayi kümelenmesi SAHA İstanbul’un Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar da 26 Mart’ta bir açıklama yayınlayarak “Tıbbi cihaz üretiminde kullanılan ve ihtiyaç duyulan ekipmanlar ile bileşenlerin üretimi konusunda tam destek olacağız.” dedi.

Bayraktar’ın açıklaması şöyle:

“Tüm dünyanın ve ülkemizin içinden geçtiği bu zor dönemde koronavirüsü ancak birlik ve beraberlik içinde mücadele ederek yenebiliriz.

Bu nedenle Türkiye’nin en büyük sanayi kümelenmesi SAHA İstanbul olarak tıbbi cihaz üreticisi firmalara var gücümüzle destek olacağımızı ilan ediyoruz.

472 üyemizle birlikte tıbbi cihaz üretiminde kullanılan ve ihtiyaç duyulan ekipmanlar ile bileşenlerin üretimi konusunda tam destek olacağız.

Tasarım, mühendislik, hızlı prototipleme ve üretim yeteneklerimizin tamamını seferber etmeye hazırız.

Üretim konusunda desteğe ihtiyaç duyan tüm tıbbi cihaz üreticisi firmalarımızın, SAHA İstanbul’un sosyal medya hesaplarında ilan ettiği kanallardan bizimle iletişime geçmelerini rica ediyoruz.

Koronavirüsü birlikte yeneceğiz.”

Açıklamada, şu iletişim bilgileri de paylaşıldı:

İletişim: Telefon: +90 555 230 2323

E-Posta: covid19@sahaistanbul.org.tr

Telegram Grubu: https://t.me/SAHACovid19

 1,541 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.