Ana Sayfa Haberler SAHA İSTANBUL, Avrupa’nın En Büyük Sanayi Kümelenmesi Oldu

SAHA İSTANBUL, Avrupa’nın En Büyük Sanayi Kümelenmesi Oldu

Toplam 816 firmanın ve 22 üniversitenin üye olduğu SAHA İstanbul Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi, 2022 yılının ilk yarısını Avrupa’nın en büyük sanayi kümelenmesi olarak kapatıyor. Gelişme, kümelenme tarafından 8 Temmuz’da duyuruldu. SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Avrupa Kümeler Birliği’nde Airbus’tan sonra ikinci büyük kümeydik. Bu ay Yönetim Kurulumuzda kabul edilen firmalarımızla birlikte SAHA İstanbul, Airbus’ın Toulouse’daki ‘AerospaceValley’yinin de üzerinde bir büyüklüğe ulaştı. Şu anda Avrupa’nın en büyük kümelenmesi olduk. Yerli savunma ve havacılık sanayisi, uluslararası alanda hızla yükseliyor ve SAHA İstanbul olarak bu gelişime büyük katkıda bulunuyoruz. SAHA İstanbul’un, Avrupa’nın en büyük sanayi kümelenmesi oluşu, Türkiye’yi savunma, havacılık ve uzay teknolojileri alanında daha güçlü bir konuma getirecek”.

2015 yılında kurulan SAHA İstanbul, 7 yıl içinde 35 kat büyüdü. Kümelenme, SAHA EXPO Savunma, Havacılık ve Uzay Teknolojileri Fuarı’nı, 25-28 Ekim tarihlerinde düzenlemek üzere hazırlıklarına devam ediyor. Keleş, SAHA EXPO ile ilgili de şunları kaydetti: “SAHA EXPO’da sivil firmaların yeteneklerinin de dünya vitrinine çıktığını göreceğiz. Hem dünyanın en önemli Savunma sanayi temsilcileri hem de Türkiye’nin başarılı firmaları SAHA EXPO’da buluşacak. Türkiye’nin Avrupa başta olmak üzere dünyada kaydettiği başarılı yükselişi SAHA EXPO’da, çok önemli etkinliklerle taçlandıracağız.”

 196 Toplam Görüntüleme,  3 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.