Ana Sayfa Haberler SAHA İstanbul ve Çorum Sanayi ve Ticaret Odası, Çorumlu Sanayicileri, Karar Alıcılarla Bir Araya Getirecek

SAHA İstanbul ve Çorum Sanayi ve Ticaret Odası, Çorumlu Sanayicileri, Karar Alıcılarla Bir Araya Getirecek

SAHA İstanbul ile Çorum Sanayi ve Ticaret Odası tarafından düzenlenen Çorum Savunma Sanayi Buluşması, 23 Haziran’da, Çorumlu sanayiciler ile savunma ve havacılık sektörünün karar alıcılarını bir araya getirmeyi planlıyor.

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere ve Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede’nin de katılacağı etkinlik, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Başaran Hıncal’ın açılış konuşmasıyla başlayacak. Akabinde SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş, etkinlik hakkında bilgi verecek.

SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş

Çorumlu sanayicileri, daha yüksek katma değerli ürünler üretmeye teşvik etmeyi amaçlayan etkinlikte, çeşitli paneller de düzenlenecek. Bu panellere katılacak isimler ise şunlar olacak:

  • Savunma Sanayii Başkanlığı Sanayileşme Daire Başkanı Murat Çizgel
  • Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Milli Teknoloji Genel Müdür Zekeriya Coştu
  • Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Genel Müdür Vekili Serkan Çelik
  • Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürü Yasin Akdere
  • Milli Savunma Bakanlığı Askeri Fabrikalar Genel Müdürü İmdat Ersoy
  • TÜBİTAK SAGE Genel Müdürü Gürcan Okumuş
  • Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Başaran Hıncal
  • ASELSAN Tedarik Zinciri Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Nuh Yılmaz
  • Roketsan Tedarik’ten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Akın Toros
  • TUSAŞ Tedarik ve Sanayileşme Müdürü Veli Erdoğan

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş, şunları söyledi: “SAHA İstanbul olarak, savunma sanayisinde dışa bağımlılığı ortadan kaldırmak için çalışmalarımızı sürdürürken Anadolu’nun da savunma sanayisinde aktif rol almasını istiyoruz. Bu doğrultuda, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde yapılacak sanayi buluşmamızla Çorum’un savunma sanayisinde güçlü bir rol üstleneceğine inancımız tam. Çorum, sanayide son derece ilerlemiş illerimiz arasında yer alıyor. Sanayide elde ettiği tecrübeyi savunma, havacılık ve uzay sektörlerine entegre ederek ülkemizin savunma sanayisindeki yerlilik ve millilik oranını daha da artırmak istiyoruz. Savunma sanayi özelinde Milli Teknoloji Hamlesi hedefimizi, Türkiye’nin tüm illerine yayana kadar çalışmalarımıza devam edeceğiz ve Anadolulu sanayicimizi savunma sanayisinde önemli oyunculara dönüştüreceğiz.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.