Ana Sayfa Haberler SAHA İstanbul – EDGE’den, BAE’de Yeni İş Birliği Kapıları Açacak Atılım: EDGE MALATH

SAHA İstanbul – EDGE’den, BAE’de Yeni İş Birliği Kapıları Açacak Atılım: EDGE MALATH

SAHA İstanbul ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) merkezli savunma grubu EDGE Group, Türk savunma ve havacılık sanayisi için yeni bir sayfa açacak stratejik iş birliği anlaşmasına imza attı. SAHA – EDGE Savunma Sanayi Buluşması’nda duyurulan anlaşmayla, BAE’nin başkenti Abu Dabi’de EDGE MALATH firmasının kuruluş duyuruldu. SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar, “EDGE MALATH firmasının, yeni iş birlikleri, ihracat çabaları ve yatırımlar için kapılar açmasını umuyoruz. Abu Dabi’de açacağımız MALATH Ofisi de bu hedeflerimizi gerçekleştirmekte önemli bir rol alacaktır.” dedi.

Stratejik Buluşmaya Yoğun Katılım Oldu

Ankara Kongre Merkezi’nde (ATO Conressium) 11 Ekim’de gerçekleştirilen buluşmaya, SAHA İstanbul yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar ev sahipliği yaptı. Buluşmaya, Teknoloji ve Sanayi Bakanı Mehmet Fatih Kacır, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Varank, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Celal Sami Tüfekci’nin yanı sıra EDGE Group Yönetim Kurulu Başkanı Faisal Al Bannai, BAE Milli Eğitim, İleri Teknolojiler ve Uzay Araştırmaları Bakanı Sarah Blint Yousif ile SAHA İstanbul ve EDGE üyesi firmaların temsilcileri katıldı.

200’den Fazla B2B Görüşmesi

SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar, 100’den fazla SAHA üyesi firma ile 10 EDGE firmasının, gün boyunca 200’den fazla B2B görüşme gerçekleştireceğini söyledi. Bayraktar, 2024 yılında da BAE’de benzer bir etkinlik gerçekleştirerek, iki ülke arasındaki iş birliklerini daha da derinleştirmeyi planladıklarını dile getirdi. EDGE Yönetim Kurulu Başkanı Faisal Al Bannai de “Bugün, SAHA İstanbul ve üye firmaları ile Türkiye’nin güçlü savunma ve havacılık sanayi ekosisteminden ve tedarik zincirinden yararlanmamızı sağlayan stratejik bir ittifakın yolu açıyoruz. Bu iş birliği sadece inovasyonun önünü açmakla kalmayacak, aynı zamanda ülkelerimiz arasındaki savunma bağlarını güçlendirerek sektörlerimiz için sürdürülebilir bir geleceği teşvik edecektir.” dedi.

EDGE ile 23 Türk Şirketi Arasında İş Birliği Anlaşması

Stratejik iş birliği anlaşmasının imzalanması, her iki tarafın da iş birliği fırsatlarını belirlemesi için bir çerçeve oluşturarak EDGE’in Türkiye’deki gelişmiş savunma ve havacılık sanayi ekosisteminden ve güçlü tedarik zincirlerinden yararlanmasını sağlayacak. Anlaşma, EDGE Group Genel Müdürü ve CEO’su Mansour Al Mulla ile SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İlhami Keleş tarafından, SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar ve EDGE Group Yönetim Kurulu Başkanı Faisal Al Bannai’nin şahitliğinde imzalandı. EDGE, ayrıca savunma sektöründe faaliyet gösteren 23 Türk şirketiyle de iş birliği anlaşması imzaladı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.