Ana Sayfa Manşet SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş’in SAHA EXPO 2020 Mesajı

SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş’in SAHA EXPO 2020 Mesajı

SAHA EXPO Sanal Fuarı, Sınırları Ortadan Kaldıran, Çok “İş”in Yapıldığı Bir Fuar Olacak

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) ihtiyaçlarının %100 yerli sanayi tarafından karşılanabilmesi hedefiyle ve ülkemizin geleceği için stratejik önem taşıyan, yaklaşık 15 yıldır başarıyla yürütülen Milli Teknoloji Hamlesi’ne destek vermek amacıyla kurulan SAHA İstanbul, kısa sürede, Türkiye’nin en büyük kümelenmesi haline geldi. SAHA İstanbul, aynı zamanda üyesi olduğu Avrupa Havacılık Kümeleri Birliği’nin de en büyük 2’nci kümelenmesi.

Savunma sanayimize baktığımızda ise yerlilik oranının yüzde 70’lere yaklaştığını, önemli ihracat rakamları elde edildiğini görüyoruz. SAHA İstanbul çatısı altında, aynı hedef ve aynı ideal çevresinde bir araya gelen sanayicilerimiz, bir taraftan tüm dünyada stratejik öneme sahip savunma sanayisinde yerlileştirme çalışmalarına destek olmak ve hız kazandırmak için tüm güçleriyle çaba harcıyor; bir taraftan da Türkiye’nin savunma ve havacılık sanayisinde ihracatını arttırmak için çalışıyor.

Hem SAHA İstanbul olarak kat ettiğimiz bu yol hem Türkiye’nin savunma sanayisinde tüm dünya tarafından kabul gören gelişimi, Türkiye’nin sahip olduğu potansiyelin, artık verimli şekilde ve doğru bir koordinasyonla kullanılmaya başlandığının kanıtı niteliğinde. Üyelerimiz tarafından elde edilen her bir başarı, SAHA İstanbul olarak hayata geçirdiğimiz her bir proje, çarpan etkisiyle ülkemiz ekonomisine ve bağımsızlığımıza katkı sağlıyor.

Bugüne kadar, Türkiye’de hep ihtiyaç duyulan; ancak gerçekleştirilmesinde sorunlar yaşanan kamu-özel sektör-üniversite ekosistemini başarılı bir şekilde hayata geçiren SAHA İstanbul için, artık ana yükleniciler ile tedarikçiler, kamu ile özel sektör ve üniversiteler arasında kurulan iş ağlarının (network) meyvelerini görme zamanı…

SAHA İstanbul olarak, bu yıl bir ilke imza atmaya hazırlanıyoruz… Dünyanın ilk 3 boyutlu Sanal Savunma Sanayi Fuarı’nı düzenliyoruz. 09 Kasım 2020 – 09 Nisan 2021 tarihleri arasında, 300’ün üzerinde katılımcı ile online olarak gerçekleştirilecek SAHA EXPO Sanal Fuarı’nın ilk haftası, karşılıklı video konferanslara açık olacak. 5 ay boyunca ziyarete açık olacak Sanal Fuar, aynı zamanda, firmalarla delegasyonlar arasında, B2B/B2G randevulu görüşmelere de açık kalmaya devam edecek.

SAHA EXPO Sanal Fuarı; SAHA İstanbul’un sektörümüze katkılarının ve Türkiye’nin yerli ve milli kaynaklarla ileri teknoloji üretim potansiyelinin sergileneceği; Türkiye’den ve dünyanın farklı ülkelerinden binlerce sektör profesyonelinin buluştuğu dijital bir platform olacak. Tamamen yerli bir yazılımla gerçekleştirilecek SAHA EXPO Sanal Fuarı’nda katılımcılar, yurt içinden ve yurt dışından alım heyetleri ile yapacakları video konferanslarla en yeni ürün, sistem ve tasarımlarını tanıtabilecek; uluslararası iş birlikleri kurabilecek.

Yüksek teknoloji üretim gücümüzü, dünyanın farklı bölgelerindeki profesyonellerle buluşturacağız. SAHA EXPO Sanal Fuarı’nda; Kuzey ve Güney Amerika, Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Kıta Afrikası, Rusya, Ukrayna, Pakistan, Hindistan, Malezya, Endonezya, Bangladeş ve daha birçok ülkeden firma ve devlet temsilcisi, B2B/B2G görüşmelerde yer alacak.

Dünyanın internet olan herhangi bir noktasından 7/24 ziyaret edilebilecek SAHA EXPO Sanal Fuarı, ana platform üreticisi firmalara, ana platform üretim zincirinde var olmak isteyen tedarikçilere, KOBİ’lere, savunma ve havacılık sanayisi ile iş birliği yapmak isteyen Ar-Ge merkezlerine, start-up’lara, üniversitelere; güçlü iş ağları kurma ve ortak projelerde ve üretim zincirinde var olma fırsatını sunuyor.

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Savunma Sanayii Başkanlığının desteği ile gerçekleştirilecek SAHA EXPO Sanal Fuarı’nda, katılımcılar ve ziyaretçiler; hedef pazarlarındaki delegelerle, satın alma heyetleriyle ve profesyonellerle kolaylıkla iletişim kurabilecek. SAHA EXPO Sanal Fuarı, uluslararası iş ağı kurmak isteyen katılımcılar için sınırları ortadan kaldıran, çok “iş”in yapıldığı bir fuar olacak.

İlhami Keleş

SAHA İstanbul Genel Sekreteri

 1,283 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.