Ana Sayfa Haberler SAHA İSTANBUL Genel Sekreteri İlhami Keleş’in SAHA EXPO Mesajı

SAHA İSTANBUL Genel Sekreteri İlhami Keleş’in SAHA EXPO Mesajı

Merhaba,

Ülkemiz adına önemli bir kazanım olacağını düşündüğümüz; Türkiye’nin, daha güçlü bir ülke hâline gelmesine katkı sağlamasını hedeflediğimiz; sanayicimizin, üretim gücünü ve yeteneklerini, bu alandaki ulusal ve uluslararası muhataplarıyla buluşturacağımız Savunma, Havacılık, Uzay Sanayi Fuarı SAHA EXPO, 13 Eylül’de kapılarını açıyor. 13-15 Eylül tarihleri arasında, İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy’de, bu yıl ilk kez gerçekleştireceğimiz SAHA EXPO fuarı; hem katılımcıların hem ziyaretçilerin önemli kazanımlar elde edeceği; her bir iş birliğinin, her bir iş ağı aktarımının, ülkemiz adına fayda sağlayacağı bir fuar olacak.

Bizler, Kıbrıs Barış Hârekatı’ndan beri biliyoruz ki; Türkiye’nin, bulunduğu coğrafyada; güçlü, istikrarlı ve sözü geçen bir ülke olmasının yolu, savunma ve havacılık sanayisinin millileştirilmesinden geçiyor. Millileşme ise sanayicinin sisteme entegre olması ile mümkün. Bunun için de ana tedarikçi firmaların, savunma ve havacılık sanayisine yönelik üretim yapabilecek potansiyele ve ileri teknolojiye sahip sanayicilerimizi tanıması; sanayicilerimizin de bu firmaların ihtiyaçlarından haberdar olması gerekiyor.

Bizler, SAHA İstanbul yönetimi olarak, 17 Mart 2015’te, askeri fabrikalar ve tersane komutanlıkları gibi, kurulu ana tedarikçiler ile iş dünyası ve sanayici arasında köprü görevi görecek bir “arayüz” olmak amacıyla ve 27 firma ile yola çıktık. 3 yılı aşkın süredir yaptığımız çalışmalarımızın vitrini olacak SAHA EXPO 2018’in açılmasına günler kala, üye sayımız 292’ye ulaşmış durumda. İlk kez gerçekleştireceğimiz SAHA EXPO ise ziyaretçiler için henüz merak konusu… Peki, heyecanla hazırlandığımız SAHA EXPO 2018’i neden ziyaret etmelisiniz?

Fuara gelen ziyaretçiler, öncelikle sanayicimizin, Türk savunma ve havacılık sanayisinin yerlileştirilmesi konusunda, ne kadar hevesli ve yetenekli olduğunu; üretim kabiliyetimizin ve teknolojimizin ne kadar geliştiğini görecek; bu konulardaki heyecanımıza ortak olacak.

SAHA EXPO 2018’de; SAHA İstanbul üyesi olan, çok sık karşılaşmadığımız özellikli ürünler üretebilen, önemli Ar-Ge yatırımları bulunan, savunma, havacılık ve uzay konusunda üretim yapabilme potansiyeline sahip firmalar yer alacak. Özellikle üretimde ileri teknolojiyi ve uluslararası standartları gerektiren savunma ve havacılık sanayisine, üretici ya da tedarikçi olarak katkıda bulunan veya bulunmak isteyen firmalar, böyle bir konseptte, ilk defa bir araya gelecek. SAHA EXPO 2018’de; savunma, denizcilik, havacılık ve uzay sanayi alanlarında, harekât ortamında kullanılacak, en modern platformların alt sistemlerinin ve komponentlerin tasarlanması, geliştirilmesi ve üretilmesi maksadıyla çalışan firmaların ürünleri sergilenecek.

Ülke olarak, savunma ve havacılık sanayisinin millileşmesi konusunda, tarihi bir dönemden geçiyoruz. Gün geçmiyor ki; bu alanda bir gelişme yaşanmasın! Yeni denenen sistemler, ürünler; hatta son dönemde duymaya başladığımız ve gururlandığımız ihracatlar… Bu hareketliliğe önemli oranda katkı sağlayacağını düşündüğümüz SAHA EXPO fuarını ziyaret ederek siz de bu heyecana dâhil olabilirsiniz.

Üretim yaptığınız alanlarda, alternatif firmalar bulabilir; ihtiyaç duyduğunuz ürünleri üretebilecek potansiyele sahip yeni firmalar ile tanışabilir; yeni ve henüz duyurulmamış teknolojik sistemlerden haberdar olabilir; iş ağınıza, yeni firmaları, önemli kurumların temsilcilerini ekleyebilir; uluslararası iş birlikleri gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye’nin, üretim gücünü göstereceği SAHA EXPO 2018, 13 Eylül’de kapılarını açmaya hazırlanıyor ve biz de sizlere diyoruz ki; “Gelin, sanayicimizin potansiyelini görün, ileri teknolojisine tanık olun! Gelin, iş birliği yapalım!”

 

İlhami Keleş

SAHA İSTANBUL Genel Sekreteri

 2,108 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.