Ana Sayfa Haberler SAHA İstanbul ile Ukrayna Havacılık Kümelenmesi UKRAVİAPROM’dan İş Birliği

SAHA İstanbul ile Ukrayna Havacılık Kümelenmesi UKRAVİAPROM’dan İş Birliği

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Oleg Urisky ve Ukrayna Havacılık Kümelenmesi UKRAVİAPROM Başkanı Viktor Popov ve UKRAVİAPROM üyesi iş adamlarından oluşan heyet, SAHA İstanbul’a, 28 Ağustos’ta bir ziyaret gerçekleştirdi. Bu ziyaret sırasında, SAHA İstanbul ve UKRAVİAPROM, karşılıklı iş birliği anlaşması imzaladı.

İki kümelenmenin üyelerinin geliştireceği ortak projeleri kapsayan bu anlaşmanın, savunma ve havacılık alanında iki ülkenin iş hacmine de önemli katkı sağlayacağı değerlendiriliyor.

Teknopark İstanbul’da düzenlenen imza törenine katılan; Urisky, Popov ve beraberindeki heyeti, SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar ve SAHA İstanbul ekibi karşıladı. İmza töreni öncesinde Bayraktar, misafir heyete, SAHA İstanbul’u tanıtan bir sunum yaptı. Sunumun ardından Bayraktar Urisky’e minyatür bir şahin topu hediye etti ve sonrasında imza törenine geçildi.

Türkiye ve Ukrayna’daki KOBİ’ler Ortak Projeler Yapacak

Bayraktar ve Popov tarafından imzalanan anlaşma; iki kümelenme üyelerinin birlikte projeler geliştirmesi ve hayata geçirmesine yönelik konuları kapsıyor. İki büyük kümelenmede yer alan Türk ve Ukraynalı şirketler ortak çalışma grupları oluşturabilecek, endüstriyel ve teknolojik sorunlara çözüm geliştirmek için ortaklaşa iş birliği yapabilecekler. Anlaşma, KOBİ’lerin ve personelin eğitimi ve niteliklerinin uluslararası standartlara taşınmasını da kapsıyor.

Türkiye’de son yıllarda havacılık alanında önemli gelişmeler yaşandığına dikkat çeken Popov, SAHA İstanbul ile yapılan anlaşmanın iki ülke ticaretine ve özellikle KOBİ’lerin gelişimine önemli katkılar sağlayacağını ifade etti.

Ukraynalı Heyet, SAHA İstanbul Firmalarını Ziyaret Etti

İmza töreninin ardından, Ukraynalı heyet; KordSA Kompozit Malzemeler Mükemmeliyet Merkezi, Delta V Uzay Teknolojileri, Sedef Tersanesi, Yonca Onuk Tersanesi ve son olarak BAYKAR’a bir ziyaret gerçekleştirdi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.