Ana Sayfa Haberler SAHA İstanbul, Mersin’deki Savunma Sanayisi Tedarikçilerini Buluşturdu

SAHA İstanbul, Mersin’deki Savunma Sanayisi Tedarikçilerini Buluşturdu

SAHA İstanbul, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ve Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi iş birliğinde, “SAHA- Mersin Savunma Sanayii Tedarikçi Buluşması” etkinliği düzenlendi. 19 Aralık’ta düzenlenen ve bölgede faaliyet gösteren tedarikçileri ana yüklenicilerle buluşturmayı hedefleyen etkinliğe 86 firmadan 174 kişi katıldı, 17 masada planlı 272 B2B yapıldı.

SAHA İstanbul Genel Sekreteri Levent Kerim Uça

Savunma, havacılık ve uzay sanayisinde milli kabiliyetleri birleştirmek, yerli üretime katkı sağlamak ve bu alanda üretim yapabilecek bölge firmalarını ana yüklenici firmalarla bir araya getirmek amacıyla düzenlenen etkinlikte ASELSAN, ASPİLSAN Enerji, Makine ve Kimya Endüstrisi (MKE), Roketsan, STM, TUSAŞ ile Mersin ve bölgedeki tedarikçiler bir araya gelerek tanıtım ve B2B faaliyetleri gerçekleştirdi.

Yeni Milli Üretim Merkezi Hedefi
Etkinliğin açılışında konuşan MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Sefa Çakır, “Mersin olarak güçlü ve çok çeşitli bir sanayi yapılanmamız var. Bu gücümüzü, savunma sanayisinde kullanmak istiyoruz. Mersin olarak, savunma sanayisinde yeni milli bir üretim merkezi olmayı hedefliyoruz” dedi. Etkinlikte konuşan SAHA İstanbul Genel Sekreteri Levent Kerim Uça ise “Bugün 28 üniversitesi 45 şehirden 52 farklı sektörde faaliyet gösteren 1.062 firmamızla Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük sanayi kümelenmesi haline geldik. Ülkemizde yapılamayanı yapmak için yola çıktık. Bu amaçla sadece savunma sanayisinde değil, havacılık ve uzay sanayinde de el atılmayan konuları çözmek için çalışıyoruz” dedi. Etkinliğe Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan ile SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve MKE Genel Müdürü İlhami Keleş de katıldı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.