Ana Sayfa Haberler SSI ve SAHA İstanbul, Savunma ve Havacılıkta İhracatın Önünü Açacak

SSI ve SAHA İstanbul, Savunma ve Havacılıkta İhracatın Önünü Açacak

Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği (SSI) ve Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği (SAHA İstanbul) arasında, ihracat faaliyetleriyle ilgili çeşitli konuları kapsayan bir iş birliği protokolü imzalandı. 16 Mart’ta düzenlenen törende, imzaları, SSI Yönetim Kurlu Başkanı Abdullah Naki Polat ve SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş attı.

Protokolle; savunma ve havacılık sanayisi ürünlerine yeni pazarların bulunması, ürünlerin mevcut pazar paylarının geliştirilmesi ve sektör ihracatının arttırılması hedefleniyor. Bu kapsamda taraflar arasındaki koordinasyon ve paylaşım güçlendirilecek. Koordinasyon ve paylaşım konularında ortaya çıkabilecek problemler ve gelişme alanları tespit edilerek çözüme yönelik uygulamalar hayata geçirilecek ve lüzumlu görülen alanlarda ortak eğitim çalışmaları yapılacak. Ayrıca, uluslararası savunma ve havacılık fuarlarına, SAHA İstanbul ve üyelerinin katılımı, SSI tarafından desteklenecek. SSI, SAHA İstanbul’un düzenlediği SAHA Expo Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı için de destekler sağlayacak.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.