Ana Sayfa Haberler SAHA İstanbul Yeni Yönetim Kurulu İlk Toplantısını Yaptı: Haluk Bayraktar Yeniden Başkan Seçildi

SAHA İstanbul Yeni Yönetim Kurulu İlk Toplantısını Yaptı: Haluk Bayraktar Yeniden Başkan Seçildi

Türk savunma, havacılık ve uzay sektörünü ulusal ve uluslararası alanda güçlendiren lider bir küme olma vizyonuyla hareket eden Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi’nin (SAHA İstanbul), 6 Mayıs’ta gerçekleştirdiği 5. Olağan Genel Kurul’unda belirlenen Yönetim Kurulu ilk defa bir araya geldi. Teknopark İstanbul’da gerçekleşen toplantıda, BAYKAR Genel Müdürü Haluk Bayraktar yeniden Yönetim Kurulu Başkanı olurken, başkan yardımcıları ise; ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, ROKETSAN Genel Müdürü Murat İkinci ve MKE Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü İlhami Keleş oldu.

SAHA İstanbul, 39 şehirden 52 sektörde üretim yapan 960 firması ve 26 üniversitesi ile hem firma sayısı hem istihdam miktarı hem de ciro büyüklüğü bakımından Avrupa’nın en büyük sanayi kümelenmesi durumunda.

Savunma, Havacılık ve Uzay Teknolojilerinde Türkiye’nin kendi kendine yeten ve tamamen bağımsız bir ülke haline gelmesi için çalışan SAHA İstanbul, 5’inci olağan Genel Kurul Toplantısını İstanbul Teknik Üniversitesi, Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirmişti.

 95 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.