Ana Sayfa Haberler SAHA MBA’nın 4. Döneminde İlk Dersi Prof. Dr. Haluk Görgün Verdi

SAHA MBA’nın 4. Döneminde İlk Dersi Prof. Dr. Haluk Görgün Verdi

Savunma, havacılık ve uzay sanayisine özel olarak hazırlanan SAHA MBA Yönetici Geliştirme Programı’nın (SAHA MBA) 4. döneminin ilk dersini, 23 Ocak’ta, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün verdi. Prof. Dr. Görgün, SAHA İstanbul ve TÜBİTAK TÜSSİDE iş birliği ile düzenlenen programda, “Savunma Teknolojilerinin Sivil Yaşama Yansımaları” konulu dersi anlattı. Gelişme, SAHA İstanbul tarafından 3 Şubat’ta paylaşılan basın bülteniyle duyuruldu.

Program kapsamında bu yıl 4 ana temada, 45 başlıkta, toplam 413 saatlik ders bulunuyor. Ayrıca strateji ve iş becerilerinin uygulamaya döküldüğü “İş Simülasyonu”, “Mentörlük” ve “Vaka Çalışması” modülleri de programda yer alıyor.

SAHA MBA’nın sektör yöneticileri ve yönetici adayları için önemine dikkat çeken SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş,  şunları söyledi: “Türkiye’nin üst düzey yöneticilerinin, dünyanın ve Türkiye’nin önemli üniversitelerden öğretim üyelerinin ve sektörden tecrübeli eğitmenlerin yer aldığı uluslararası kaliteye sahip eğitim kadromuz ve müfredatımızla bir ilki gerçekleştiriyoruz. Katılımcılara uluslararası bir bakış açısı ile rekabet edebilme kabiliyeti kazandıran 2022 programımızı, İstanbul’da Bilim Üsküdar’da, Ankara’da Teknopark Ankara’da olmak üzere gerçekleştiriyoruz ve oldukça yoğun bir katılım aldık. Harvard, Oxford, Stanford, London Business School gibi dünyanın önde gelen okullarının aralarında bulunduğu on beş üniversitenin MBA programlarını inceleyerek hazırladığımız SAHA MBA ile 5 yılda dünyanın 10 MBA’sından biri olmayı ve ülkemizin Milli Teknoloji Hamlesi’ne katkılarımızı geleceğin yöneticilerini yetiştirerek sürdürmeyi hedefliyoruz.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.