Ana Sayfa Haberler SAHA MUEK, Uzay Alanında Paydaşlarını Arıyor

SAHA MUEK, Uzay Alanında Paydaşlarını Arıyor

SAHA İstanbul, 6 Ocak’ta yaptığı açıklamada,  Türkiye’de uzay konusunda çalışan ve çalışma potansiyeli olan bütün kurum ve kuruluşları, Milli Uzay Endüstrisi Komitesi’ne (SAHA MUEK) katılmaya davet etti. 

SAHA İstanbul tarafından, Türkiye’de uzay teknolojisinin geliştirilmesi için firmaların ve ilgili kamu kurumlarının yetenek ve gayretlerini bir araya getirmek maksadıyla kurulan SAHA MUEK; platform üretici firmalar ile bunlara destek sağlayan KOBİ’leri, uzay alanında yetkinlik kazanmış kurum/kuruluşları ve bilim insanlarını bünyesinde toplayarak Türkiye’de bu alandaki çalışmaların sinerji merkezi haline geldi.

Son dönemde uzay ile ilgili faaliyetlerine hız veren SAHA İstanbul, 19 Eylül’de, 72 ülkeden 433 üyesi ile faaliyet gösteren Uluslararası Uzay Federasyonu’na (International Astronautical Federation / IAF) üyeliğinin onaylandığını duyurmuştu.

SAHA MUEK; Türkiye Uzay Ajansı (TUA), TÜBİTAK Uzay, TÜBİTAK SAGE, TÜBİTAK UME, ATASAM, TUSAŞ, Roketsan, ASELSAN, HAVELSAN, Türksat, CTech, DELTA V, SDT Uzay, HELLO SPACE gibi kurum ve kuruluşlar ile bilim insanlarını bünyesinde barındırıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.