Ana Sayfa Haberler Samsun Yurt Savunma 25. Yılını Kutluyor

Samsun Yurt Savunma 25. Yılını Kutluyor

Temelleri 1998 yılında Samsun’da atılan Samsun Yurt Savunma (SYS) 25’inci yaşını kutluyor. 25 yılda dünyanın en büyük 6’ncı hafif silah üreticisi konumuna ulaşan ve üretiminin yüzde 95’ini dört kıtada 70 ülkeye ihraç eden, SYS’nin Yönetim Kurulu Başkanı H. Zafer Aral, bir kutlama mesajı yayınladı. Aral, yayınladığı mesajda, SYS’nin dünyaca ünlü markası CANiK ile büyük başarılara imza attıklarına dikkat çekerek, “Hedeflere ulaşmada tesislerimizi Yüksek Teknoloji Merkezleri formunda hazırladık. CANiK ailesi olarak, başkalarının hayal bile edemediği başarılara birlikte ulaştık. Sadece CANiK markası altında değil, sahip olduğumuz CANiK Academy, AEI Systems, UNIROBOTICS, UNIDEF ve MECANiK gibi SYS bünyesindeki tüm iştirakler ve markalarımızla birlikte, bu heyecanı yaşamaya devam edeceğiz.” dedi.

SYS Yönetim Kurulu Başkanı Aral, yayımladığı kutlama mesajında şunları aktardı: “CANiK ailesi olarak, 25 yıl süren bir yolculuğun gururunu ve sevincini coşkuyla kutlamanın zamanı geldi. 18 Eylül 1998’de, 69 senelik sanayici bir aile olarak savunma sanayisine ilk adımımızı attığımız günden bugüne, global savunmanın zirvesine çıkma hedefimize sadık kaldık. Bu hedefe ulaşma yolunda, stratejik planlarımızı kararlılıkla uygulayarak bugünlere geldik. Elde ettiğimiz tarihi başarılarda şirketimizin sahip olduğu ilkeler bize rehberlik etti. Sürdürdüğümüz bu destansı yolculuk boyunca, dürüstlük, adalet, şeffaflık ve çözüm odaklılık gibi temel ilkelerimizden hiçbir zaman sapmadık. Bu ilkeler, CANiK’in temel taşlarıdır ve bize yolumuzda rehberlik eden değerlerdir. Vizyonumuz, ateşli silahlar ve savunma alanında inovasyonun, kalitenin ve zeka dolu çözümlerin en üst düzeyde temsilcisi olarak, küresel sahnede global marka olmaktır. Misyonumuz ise ateşli silahlar ve savunma alanında geleceğin ürünlerini, hizmetlerini ve çözümlerini tasarlayan, geliştiren, üreten ve yetenekli insan kaynağına yatırım yapan bir marka olarak yüksek verimliliğe sahip akıllı süreçleri hayata geçirmektir.”

“Hayallerimizi Hayata Geçirdik”

Son 25 yıl boyunca, sadece Türkiye için değil tüm dost ve müttefik ülkeler için bir çözüm ortağı olduklarını belirten Aral, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Hayallerimizi gözümüzde canlandırdık, planlarımızı yaptık ve bunları hayata geçirdik. Bu yolda karşımıza çıkan zorlukları, vefakar ve kararlı çalışanlarımız ve iş ortaklarımızla beraber aştık. Hedeflere ulaşmada tesislerimizi Yüksek Teknoloji Merkezleri formunda hazırladık. CANiK ailesi olarak, başkalarının hayal bile edemediği başarılara birlikte ulaştık. Ve bundan sonra da birlikte çalışarak yeni zaferlere imza atacağımıza olan inancımız tamdır.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.