Ana Sayfa Haberler Samsun Yurt Savunma, VENOM LR ile IDEF’in Gözdesi Olmayı Hedefliyor

Samsun Yurt Savunma, VENOM LR ile IDEF’in Gözdesi Olmayı Hedefliyor

Samsun Yurt Savunma (SYS), CANiK markasını ve grubun diğer şirketlerinin en yeni ürünlerini IDEF’te görücüye çıkarmaya hazırlanıyor. Orta kalibre top üretimi alanında dünyanın önde gelen firmalarından İngiliz AEI Systems’i satın alarak CANiK teknolojisiyle buluşturan SYS, VENOM LR ile IDEF’in gözdesi olmayı hedefliyor. SYS Genel Müdürü C. Utku Aral, “CANiK markamız ve tüm grup şirketlerimizle birlikte IDEF’23 için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Fuar kapsamında konuklarımız için pek çok sürpriz hazırladık. Bunların başında da AEI Systems’in 30×113 mm mühimmat kullanan VENOM LR topu geliyor.” dedi.

Ön Görüşmeler Yapılıyor

VENOM LR topunun, potansiyeli ve gücü ile yakın geleceğinin en çok talep edilen ürünlerinden biri olacağını belirten Aral, “Orta kalibre top üretiminde söz sahibi olacağımızı söyleyebiliriz. Dost ve müttefik ülkelerin yeni gözdesi VENOM LR için ön görüşmelere çoktan başladık. İnanıyoruz ki orta kalibre otomatik top çalışmalarına yeni bir soluk getireceğiz. İhracat rekorları kıran savunma sanayimizin gözde markalarından biri olarak bu fuarımızı da yeni iş birlikleri ve siparişler ile tamamlamayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

UKSS’ler için İdeal Çözüm Oldu

Daha önce sadece sabit ve döner kanatlı askeri hava platformlarına özel bir çözüm olarak algılanan 30×113 mm otomatik top sistemleri, son dönemdeki gelişmeler ışığında, insanlı ve insansız kara, deniz ve hava araçlarında yakın geleceğin silahı olarak nitelendirilmeye başlandı. 30×113 mm mühimmat kullanan, düşük ağırlık ve geri tepmeye sahip kompakt boyutlardaki VENOM LR’nin başta yüksek ateş gücü olmak üzere sağladığı istisnai özellikler, giderek küçülmekte olan Uzaktan Komutalı Silah Kuleleri (UKSS) için ideal çözüm teşkil ediyor. SYS, VENOM LR ile Türk Silahlı Kuvvetlerinin yanı sıra dost ve müttefik devletlerin silahlı kuvvetlerine kazandıracağı kabiliyetlerle Türkiye’nin gücüne güç katmayı amaçlıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.