Ana Sayfa Haberler Samsun Yurt Savunma’nın Genel Merkezi ile CANiK Academy’ye Ev Sahipliği Yapacak CANiK Çekmeköy Yerleşkesi’nin Temeli Atıldı

Samsun Yurt Savunma’nın Genel Merkezi ile CANiK Academy’ye Ev Sahipliği Yapacak CANiK Çekmeköy Yerleşkesi’nin Temeli Atıldı

CANiK markasının yanı sıra UNIDEF ve UNIROBOTICS gibi iştirakleriyle de adından söz ettiren Samsun Yurt Savunma’nın (SYS) genel merkezinin taşınacağı Çekmeköy’deki tesislerinin temelini atıldı. 22 Mayıs’ta gerçekleştirilen temel atma töreniyle başlayan inşaat çalışmalarının, yaklaşık 20 milyon dolara mal olması ve 2025 yılında tamamlanması bekleniyor. SYS’nin vizyon projelerinden biri olan CANiK Academy’nin de yer alacağı CANiK Çekmeköy Yerleşkesi’nin; yaklaşık 500 kişilik ek istihdam sağlaması, yurt içi ve dışından çok sayıda ziyaretçiyi ağırlayacak imkanlara da sahip olması planlanıyor.

Ateşli silahları kullanma ve sahip olma bilincinden başlayarak, kendi alanındaki birçok eğitim ihtiyacına cevap vermek için kurulan CANiK Academy; tüm dünyada satışı gerçekleştirilen ürünlerin bilinçli ve güvenli kullanımını amaçlayan eğitim programlarıyla yerleşkenin önemli bir parçası olacak. Eğitim turizmi alanında da Türkiye’ye katkı sağlaması beklenen yeni yerleşkenin, CANiK Academy kapsamında sunacağı imkânlar şu şekilde sıralanıyor:

 • CANiK Academy Kampüsü
 • Açık ve kapalı atış poligonları
 • 500 m2 alana kurulacak atış evi
 • Fonksiyonel antrenman alanları
 • 300 kişilik seminer salonu
 • 6 ayrı eğitim dershanesi
 • 1 adet ilkyardım simülasyon sınıfı
 • 2 adet silahçı (armorer) eğitim sınıfı
 • 1 adet atış performans analiz laboratuvarı
 • CANiK Gym fitness merkezi
 • CANiK üyelerine özel restoran ve kafeler

Tesisle ilgili açıklamada bulunan SYS Genel Müdürü C. Utku Aral, şunları söyledi: “25 yıl önce Samsun’dan doğan CANiK markamızla bugün global bir şirket olarak dünya devleri arasında yerimizi alıyoruz. Geldiğimiz nokta, ulaştığımız büyüklük ve ileriye yönelik hedeflerimizle birlikte, vizyonumuzu temsil eden bir genel merkeze ihtiyacımız vardı. Tüm çalışmalarımızda olduğu gibi bu süreçte de çok özenli çalıştık ve özel bir yapı ortaya koymaya odaklandık. CANiK Çekmeköy Yerleşkesi’nde üç kıtada bulunan operasyonları yürüteceğiz. Florida West Palm Beach, Londra Ascot, Samsun ve Dudullu’daki yerleşke ve tesislerimiz buradan yönetilecek. Hem teknolojik yönden hem de tasarım ve kapasite anlamında dünyada benzeri olmayan bir tesis planlamaktayız. Ayrıca sportif atıcılık, taktik atıcılık ve kurumlara eğitimler vermek üzere CANiK Academy’e yönelik oldukça kapsamlı bir yapı oluşturacağız.”

SYS yetkilileri tarafından Türkiye’nin kendi alanında ilk ve öncü eğitim akademisi olduğu vurgulanan CANiK Academy’nin faaliyetlerinin, sportif atıcılık alanında üniversitelerle ortak çalışmalar yürütülmesiyle zenginleştirilmesi planlanıyor. Bu kapsamda sunulacak laboratuvar ihtiyaçlarının karşılanması hizmeti yanında, üniversite-sanayi iş birliği projelerinin de hayata geçirilmesi; mühendislik, spor bilimleri fakülteleri ile birlikte katma değer yaratacak projeler üretilmesi amaçlanıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.