Ana Sayfa Haberler Sarsılmaz, Dünya Devleriyle Birlikte MILIPOL 2023’te

Sarsılmaz, Dünya Devleriyle Birlikte MILIPOL 2023’te

Sarsılmaz, Fransa’nın başkenti Paris’te 14-17 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan sektörün en büyük etkinliklerinden MILIPOL 2023 fuarında dünya devlerinin yanında yerini alıyor. Firma, Türkiye’de ürettiği yerli ve milli savunma ürünlerini, 150’ye yakın ülkeden katılım sağlayan sektör temsilcilerine tanıtacak. Sarsılmaz, global savunma sanayisinin karar vericileriyle de fuar kapsamında bir araya gelecek.

80’den Fazla Ürününü Sergiliyor
Sarsılmaz fuar kapsamında 80’den fazla ürününü sergileyecek. Bu ürünlerinin arasında; SAR 9 tabanca ailesine ait SAR 9X, SAR 9 Sport, SAR 9C, SAR 9T, SAR 9SP, SAR 9 METE, SAR 9 Gen2 ve serinin küçük boyutlarıyla fark yaratan modelleri SAR 9 SC ile SAR 9 CX, B6, P8, K2-45, K12, KILINÇ 2000, SR 38 gibi modellerin çeşitli versiyonları yer alacak. Fuarda sergilenecek olan yarı otomatik ve otomatik tabancaların yanı sıra, SAR 56 piyade tüfeği de görücüye çıkıyor. Aynı zamanda Sarsılmaz’ın Türk mühendisleri ve teknisyenleri tarafından tamamen yerli kaynaklarla üretilen ve 470 gram hafifletilen piyade tüfeği MPT 76 SH, AK-47 platformunun yüzde 100 yerli olarak üretilmiş hali 15T de fuarda ziyaretçilerle buluşacak.

“Dünya Pazarındaki Payımızı Arttırmayı Hedefliyoruz”
Sarsılmaz Yönetim Kurulu Başkanı Latif Aral Aliş, “Tüm dünya Türkiye’nin savunma sanayisindeki atılımlarını büyük bir dikkatle takip ediyor. Bu anlamda Türkiye’den gelecek her temsilci de dikkatleri üzerine topluyor. Biz yerli ve milli imkânlarımızla geliştirdiğimiz son teknoloji silahlar ve edindiğimiz uluslararası tecrübe ile fuarda yerimizi alacağız. Sarsılmaz’ı ‘otonom silah sistemleri geliştiren bir teknoloji şirketi’ yolculuğuna çıkarmışken, uzmanı olduğumuz geleneksel sistemlerimizin de dünya pazarındaki payını arttırmayı hedefliyoruz.” dedi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.