Ana Sayfa Haberler Sarsılmaz, Geniş Ürün Ailesini Azerbaycan ve Polonya’da Sergiledi

Sarsılmaz, Geniş Ürün Ailesini Azerbaycan ve Polonya’da Sergiledi

Sarsılmaz, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de, 6-8 Eylül tarihlerinde düzenlenen ADEX 2022 ve Polonya’nın Kielce şehrinde, 6-9 Eylül tarihleri arasında düzenlenen MSPO fuarlarına, geniş ürün ailesi ile katıldı.

Sarsılmaz, ADEX 2022’de, tabancadan makineli tabancalara, piyade tüfeklerinden makineli ve ağır makineli tüfeklere kadar 64 farklı modelini ziyaretçilerle buluşturdu. Firma, fuarda ayrıca 30’un üzerinde uluslararası askeri delegasyondan 150’den fazla üst düzey temsilciyle bir araya geldi ve gerçekleştirdiği B2B görüşmelerle çeşitli kuruluş ve potansiyel ortaklarla yeni ilişkiler kurma fırsatı buldu.

ADEX’te Azerbaycan Savunma Bakanı, Bakan Yardımcısı, deniz, hava ve kara kuvvetlerinin temsilcilerinin yanı sıra Acil Durumlar Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Sınır Teşkilatı ve diğer güvenlik teşkilatlarının yetkilileriyle de çeşitli temaslarda bulunduklarını belirten Sarsılmaz Yönetim Kurulu Başkanı Latif Aral Aliş, “Türkiye’nin en köklü silah üreticisi Sarsılmaz, 80’den fazla ülkeye yaptığı toplam ihracat ve 23 ülkenin silahlı kuvvetleri ile kolluk güçleri tarafından kullanılan ürünleriyle, uluslararası silah sanayinde önemli bir aktör konumunda. Bir askeri birliğin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek her türlü silahı temin edebilme kabiliyetine sahip olan firmamız, dünyanın sayılı üreticileri arasında yer alıyor” dedi.

MSPO’ya ilk kez katılan Sarsılmaz, bu fuarda ise piyade tüfekleri, makineli tüfekler ve tabancalardan oluşan 56 farklı modeldeki ürününü, savunma sektörünün uluslararası aktörleriyle buluşturdu. Fuarı ziyaret eden Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Polonya Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak ile birlikte Sarsılmaz’ın standına da gelerek firmanın ürünlerini yakından inceledi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.