Ana Sayfa Haberler Sarsılmaz, Orta Doğu ve Afrika Pazarı için EDEX 2023’te Yerini Alıyor

Sarsılmaz, Orta Doğu ve Afrika Pazarı için EDEX 2023’te Yerini Alıyor

Sarsılmaz, 4-7 Aralık tarihleri arasında Mısır’ın başkenti Kahire’de düzenlenecek olan Afrika ve Orta Doğu’nun tek savunma ve güvenlik fuarı olan EDEX 2023’te (Egypt Defence Expo) yerini alıyor. 400’den fazla savunma ve güvenlik şirketinin katılacağı fuarda Sarsılmaz, yerli ve milli imkanlarla üretilen 85 adet yeni nesil tabanca ve tüfek modelini tanıtacak. Dünya savunma sanayisinin sektör profesyonellerini 2 yılda bir buluşturan EDEX’te, savunma ve güvenlik alanında en son teknolojiler ve ürünler sergilenecek.

“Otonom Silah Sistemlerinde Büyümek”

Otonom silah sistemlerinde büyüyerek dünya pazarındaki payını arttırmayı hedefleyen Sarsılmaz, 400’den fazla savunma ve güvenlik şirketinin katılacağı fuarda, 5’i makineli olmak üzere 19 tüfek, 60’ın üzerinde tabanca modeli ve diğer ürünleriyle birlikte toplamda 85 ayrı silahla ziyaretçilerini karşılayacak.

Afrika ve Orta Doğu Pazarı Bizim İçin Önemli

Sarsılmaz Yönetim Kurulu Başkanı Latif Aral Aliş, “Şirketimiz, 150 yıla yaklaşan köklü geçmişiyle bugün Avrupa’nın en büyük entegre silah üretim tesislerinde, yerli ve milli imkânlarla son teknoloji silahlar geliştiriyor. Bizim bu imkan ve kabiliyetimiz sektörün tüm aktörleri tarafından biliniyor ve çalışmalarımız yakından takip ediliyor. Otonom silah sistemleri geliştiren bir teknoloji şirketi hedefiyle süren yolculuğumuzda, uzmanı olduğumuz geleneksel sistemlerimizin dünya pazarındaki payını arttırarak ülkemizi de üst sıralara taşımayı arzuluyoruz. Afrika ve Orta Doğu pazarında ciddi anlamda iş fırsatları görüyoruz.” dedi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.