Ana Sayfa Manşet Sarsılmaz’dan Yüksek Vuruş Gücüne Sahip ve Daha Az Bakım Gerektiren Piyade Tüfeği: SAR 223P

Sarsılmaz’dan Yüksek Vuruş Gücüne Sahip ve Daha Az Bakım Gerektiren Piyade Tüfeği: SAR 223P

Sarsılmaz’ın, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) özel talebi üzerine, kendi öz kaynaklarıyla geliştirdiği SAR 223P piyade tüfeği, kullanıcılara yüksek atım hızına sahip ve zorlu koşullara dayanıklı bir silah sunuyor. Sarsılmaz’ın SAR 223 ürün ailesinin gaz pistonlu sürümü olan SAR 223P ayrıca, yüksek etkili menzili, sağladığı ateş gücü ve yüksek isabet yüzdesi ile dikkat çekiyor. Silahın NATO standartlarındaki aksesuar rayları, standart monte tertibatına sahip her türlü aksesuarın kolayca takılarak kullanılmasını sağlıyor.

Sarsılmaz, SAR 223P piyade tüfeğini, aynı ürün ailesinin ilk üyesi olan SAR 223 üzerinden geliştirdi. SAR 223’ü, Türkiye’nin ilk yerli piyade tüfeği olarak tanıtan Sarsılmaz, bu silahın geliştirme sürecinde; TÜBİTAK, Kocaeli Üniversitesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi ile birlikte çalıştı. Firma, 5,56×45 mm çapındaki bu silahın gaz pistonlu modeli olan SAR 223P’yi de kendi öz kaynakları ile geliştirerek pazara sundu.




NATO standartlarındaki aksesuar rayları sayesinde, standart monte tertibatına sahip her türlü aksesuar, SAR 223P üzerine kolaylıkla takılarak kullanılabiliyor.
SAR 223P’nin 14,5 inç namlulu modeli
SAR 223P’nin 11 inç namlulu modeli

Sarsılmaz, hafif ve modüler bir platform olan SAR 223P’nin üretimine ve teslimatlarına, 3 yıldır devam ediyor. SAR 223’ün diğer sürümleri ise geciktirilmiş geri tepme prensibi ile çalışan SAR 223T ve sivillere yönelik yarı otomatik SAR 223C şeklinde sıralanıyor.

Sarsılmaz Yönetim Kurulu Başkanı Latif Aral Aliş

Sarsılmaz Yönetim Kurulu Başkanı Latif Aral Aliş, SAR 223 serisi piyade tüfekleri ile ilgili olarak şunları söylüyor: “5,56×45 mm çapındaki SAR 223 ürün ailemizin üyelerinden; SAR 223T ve SAR 223C, zaten yıllardır yurt dışında büyük talep görüyordu. 2018 yılında bunların yanına eklediğimiz pistonlu SAR 223P modelimiz ile ürün gamını tamamlamış olduk. Bu ürünlerimizle yabancı devlet kurumlarının açtığı ihalelere katılıyoruz. Ürünlerimizi tanıyıp, deneme imkânı bulan kimi yabancı devlet kurumlarına, ihalesiz doğrudan satış yaptığımız da oluyor. Hatta ürünlerimizi satın alarak kullanan bu yabancı kurumların bazılarında sağladığımız memnuniyet oranı o kadar yüksek düzeyde ki buralardan ilave siparişler de alıyoruz. Öte yandan, bu ürünlerle kendi güvenlik güçlerimizin testlerine de katılıyoruz. Şunu da övünerek ifade etmek isterim ki SAR 223P, güvenlik güçlerimize yaptığımız tüm teslimatlarda, 12.000 atımlık ömür testlerini başarı ile tamamladı.”

 3,117 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.