Ana Sayfa Haberler Sarsılmaz, SAR 9 METE Teslimatlarına Devam Ediyor

Sarsılmaz, SAR 9 METE Teslimatlarına Devam Ediyor

MSI Dergisi’nin 181’inci sayısında yayımlanan IDEF’19 Özel Dosyası’nın ikinci bölümündeki haber aşağıda paylaşılmıştır:

 

IDEF Özel Dosyası’nın ilk bölümünde, Sarsılmaz ile ilgili olarak, firmanın fuarda ilk kez sergilediği; 7,62×51 mm ve 12,7×99 mm çapındaki makinalı tüfek örneklerinin yanı sıra kendi Ar-Ge çalışmaları ile hafiflettiği MPT-76 ile SAR 223P ve SAR 308 piyade tüfeklerine ilişkin haberlere yer vermiştik. Bu bölümde ise K12 Sport X, SAR9 X ve Özgün Yerli Tabanca Geliştirme (ÖYTG) Projesi kapsamında geliştirdiği, 9×19 mm görev tabancası SAR9 METE ile ilgili haberlerle devam ediyoruz.

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir ve Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi ile birlikte Sarsılmaz standını ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, firmanın tabancaları hakkında bilgi aldı.

 

Sarsılmaz, Özgün Yerli Tabanca Geliştirme (ÖYTG) Projesi kapsamında geliştirdiği ve teslimatlarına devam ettiği SAR 9 METE’yi, IDEF 2019 ile birlikte, yurt içindeki bir fuarda ilk kez sergilemiş oldu. Firma, ÖYTG Projesi kapsamında, ilk olarak 400 adetlik bir ön kafile teslimatı gerçekleştirmişti. Ardından Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM)’ne 4.000 adet ve Türk Silahlı Kuvvetlerine 16.342 adet teslimat yapıldı ve teslim edilen toplam SAR 9 METE sayısı, 20.000 adedi geçti. Firma bu süreçte, yine aynı silah ailesi içinde bulunan SAR 9 tabancasından da EGM’ye 48.000 adet teslim etti. Firma, önümüzdeki dönemde ise her ay en az 10.000 adet SAR 9 METE üretmeyi ve toplamda 100.200 adetlik teslimatı, 2019 yılı içinde tamamlamayı hedefliyor.

Sarsılmaz, oldukça geniş bir yelpazedeki toplu ve yarı otomatik tabancalarını da sergiledi.

 

 

Sarsılmaz’ın fuarda ilk kez sergilediği bir başka tabanca olan K12 SPORT X, firmanın sportif atış tabancası K12 SPORT’un yeni sürümü. K12 SPORT X, bir önceki sürümüne kıyasla kapaktaki soğutma kanalları, kavramayı kolaylaştıran yeni kabzası, Cerakote kaplaması ve 90 gr daha hafif olan ağırlığı ile dikkat çekiyor.

İlk kez sergilenen bir başka ürün olan SAR 9X Platinum’da da benzer şekilde soğutma kanalları bulunuyor. Tabanca ayrıca, refleks nişangâh (kırmızı noktalı nişangâh) ve taktik fener ile birlikte hazır olarak sunuluyor. Cerakote kaplamalı tabanca, platin renginde.

 

 

 

 15,359 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.