Ana Sayfa Haberler Sarsılmaz’ın Tabanca Ailesinden SAR9X, ABD’de Ödül Aldı

Sarsılmaz’ın Tabanca Ailesinden SAR9X, ABD’de Ödül Aldı

Sarsılmaz’ın iğne ateşlemeli ve polimer gövdeli SAR9 tabanca ailesinden SAR9X, ABD’li ateşli silah dergisi On Target Magazine tarafından verilen 2020 Editor’s Choice (2020 Editör’ün Seçimi) ödülünü kazanan tabancalardan biri oldu.

9×19 mm çapındaki SAR9X’i rakiplerinden ayıran en önemli özelliği, kutusundan PDM marka refleks nişangah ile birlikte çıkıyor olması. Daha en baştan optik nişangah takılabilecek şekilde tasarlanan SAR9X’in kapak takımının üzerinde, bu maksatla önceden hazırlanmış vida delikleri bulunuyor. Kutunun içinden çıkan refleks nişangah da kendi vidaları ve özel bağlantı aparatı ile kolaylıkla tabancaya takılabiliyor.

SAR9 gibi 113 mm’lik namlu uzunluğuna sahip SAR9X’in, uzunluk, genişlik ve yükseklik gibi dış ölçüleri de SAR9 ile aynı. Bununla birlikte, SAR9’dan farklı olarak SAR9X’in kapak takımında soğutma kanallar da bulunuyor. Bu kanalların da etkisiyle SAR9’dan 10 gram kadar daha hafif olan SAR9X, 15 ya da 17 fişek kapasiteli şarjörler ile besleniyor. SAR9 ve SAR9X’in iç yapıları birbirinin aynısı olduğu için her iki tabanca da bir diğerinin şarjörü ile rahatlıkla çalışabiliyor. Böyle bir durumda, mühimmatın fişek yatağına beslenmesi sırasında herhangi bir problem yaşanmıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.